Gent Şehri’nde Romantik Akşam Yemeği

Belçika’nın Felemenk bölgesinde yer alan, en meşhur ve turist akınına uğrayan Brugge şehrine giderken yol üzerinde kalan Gent şehri, Belçika’da görmeniz gereken yerler listesinde yer alıyor. Felemenkçe’nin ağırlıklı olarak hakim olduğu bu bölgeyi mutlaka gezmeniz gerekiyor. Eğer kendi imkanlarınızla gittiyseniz bir gününüzü buraya ayırmaya veya tur tatillerinde Brugge’a geçerken mutlaka uğramayı tercih edin. Bir günde gezebileceğiniz ve Belçika’yı size daha görür görmez sevdirecek Gent şehri harika menüleri ile sizi Belçika’da özel bir akşam yemeği yemeğe davet ediyor. Sınırlı vakti olanların bir akşam yemeği saatinde birkaç saatliğine dahi uğraması gereken bu şehir hayran olunacak çok detay var. Tabelaları, tramvayları ile birçok fotoğraf çekeceğiniz Gent Şehri, Belçika’nın güzide bölgelerinden bir tanesi olarak adını duyurmayı başarıyor.

Gent Şehri’nde Romantik Akşam Yemeği

Vejetaryen iseniz yaşadınız! Belçika’daki Gent şehri gezisi sırasında mutfağından çıkmak istemeyeceksiniz. Çünkü Avrupa’nın en iyi vejetaryen mutfağına sahip, Gent… Sadece Graslei ve Korenlei’de oturup bir şeyler yiyip içmek, manzarayı izlemek bile sizlere hoş vakit geçirmek için yeterli. Buranın lezzetli mutfağından çıkan yemekleri tadarken tüm iş stresini, yorgunluğunuzu, dertlerinizi unutup sadece anı yaşamaya başlayacaksınız.

Gent şehrinde ne yenir diye soruyorsanız tur rehberiniz sizi en iyi restoran ve kafelere yönlendirecektir. Bu açıdan hem fikir almak hem de nokta atışı mekanlarda vakit geçirerek kısa süreli Batı Avrupa turunuzda vaktinizi boşa harcamamak için büyük bir avantaj elde etmiş olursunuz. Elbette Belçika denildiğinde ilk akla gelen yiyecekler listesi patates kızartması, waffle, çikolata ve bira burası için de geçerli. Fakat bunlara ek olarak eğer atıştırmalık tatlı bir şeyler arıyorsanız Cuberdon adı verilen yumuşak şekerlemeleri deneyebilirsiniz.

Sadece bir şeyler içmek için oturduğunuzda dahi hardal ve peynir servisi ile Belçika’da olduğunuzu hatırlayacak, buranın biralarının neden dünyaya nam saldığını daha iyi anlayacaksınız. Akşam yemeğinde Gent şehrinde olmayı tercih ediyorsanız vejetaryen mutfağından oluşan menülerden dilediğiniz gibi bir ziyafet seçebilir veya lezzetli Belçika yemeklerinden oluşan bir sofra donatabilirsiniz. Hiçbir lezzeti kaçırmamak ve akşam yemeğinizi romantik bir atmosfere bürüyecek şehir manzarası için Gent şehrine gitmeye gerçekten değer!

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*