Malta Tarihi Mdina Şehrini Keşfedin

Yurtdışı tatillerinin gözde mekanlarından, Malta… Game Of Thrones dizisinin de çekildiği bölge olmasından dolayı son dönemde tam bir turizm patlaması yaşamaktadır. Çok eski yıllardan bu yana hem konumu hem doğal güzelliği hem de kumsalları nedeniyle büyük öneme sahip olan Malta’ya yılın her dönemi dünyanın dört bir yanından turistler tatil amaçlı gelmektedir. İster yazın ister sonbaharda rahatlıkla gidebileceğiniz Malta’da gezilecek yerler listesi uzun uzadıya devam etmektedir. Bu listeler ile uğraşmamak, Malta tatiliniz boyunca kısa sürede nokta atışlar yaparak şehri tanımak istiyorsanız bir tura katılmak şart!

Tur rehberi eşliğinde gittiğinizde daha büyük keyif alacağınız, birçok turda uğrak noktası olan ve turistler tarafından asla es geçilmeyen Malta’da gezilecek yerlerden bir tanesi de Mdina Şehri…

Malta Tarihi Mdina Şehrini Keşfedin

Avrupa’nın en küçük, en şirin ve en popüler adası Malta’da doyasıya vakit geçirirken bir anda zaman yolculuğuna çıkmak ister misiniz? Adım attığınız ilk andan itibaren sizleri Orta Çağ yıllarına götürecek Mdina Şehri’ni görmeden bu gezi noktalanmamalı. Tur rehberiniz eşliğinde Mdina Şehri’ne yaptığınız yolculukta hem ön bilgi edinme şansı elde edebilir hem de attığınız her adımda tarihteki önemine dair eşsiz bilgileri, zahmetsiz bir şekilde bu gezi esnasında öğrenme şansı yakalayabilirsiniz.

Malta’ya Türkiye’den de çok sayıda tur düzenlenmektedir. Özellikle Game Of Thrones hayranlarının artmasının ardından Malta tatil turları daha çok ön plana çıkmaya başlamaktadır. Bu turlarda Mdina Şehri, en önemli ve gözde bölgelerin başında yer almaktadır. Doğal güzelliği karşısında hayranlık duymaktan kendinizi alıkoyamayacağınız, surlarla çevrili Mdina Şehri’nde tarihi ve kültürel açıdan oldukça zengin bir gezi geçirebilirsiniz. Son dönemlerde Mdina Şehri’ne uğramadan Malta’dan dönmemenin bir nedeni ise Game Of Thrones dizisinin burada çekiliyor olması… Tarihi yapıların arasında şehre ait bilgileri, gördüğünüz her taşın, her yapının detayını tur rehberinizden öğrenirken eğer bir Game Of Thrones hayranı iseniz kendinizi dizi setinde bir geziye çıkmış gibi de hissedebilirsiniz.

Çok uygun fiyatlara istediğiniz tarih aralığında çıkacağınız bu muhteşem tatili kaçırmamak için hemen erken rezervasyonunuzu yaptırmayı unutmayın.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*