Mercator Deniz Gemisinde Akşam Yemeği

Şirin sokakları, heybetli ve güzelliği ile kaç kez giderseniz gidin sizi büyülemeyi başaran binaları, tarih kokan yapıları ile Belçika, Batı Avrupa’da yurtdışı tatili denildiğinde ilk akla gelen ülkelerden bir tanesi. Brüksel ve Brugge nedeniyle turistlerin her yıl tatil için tercih ettikleri, gerek kendi imkanlarıyla gerek turlar ile gelen birçok turisti görebileceğiniz Belçika, gezmesi kolay, keyifli, tam turistlere göre bir ülke. Ayrıca mutfağı ile ülkesine gelen turistlere en eşsiz ziyafetleri sunmayı da başaran Belçika’ya sadece yemek yemek için dahi gitmek mümkün.

Turlar ile çok uygun fiyatlara gezebileceğiniz Belçika’da görebileceğiniz, kültür hazinenize ekleyebileceğiniz özellikle sanat ve kültür aktivitesi konusunda ufkunuzu genişletebileceğiniz çok hazine saklı. İster yazın ister kışın düzenlenen Belçika tatil turu fırsatları ile hemen tatilinizi planlamaya başlayabilirsiniz.

Mercator Deniz Gemisinde Akşam Yemeği

Belçika denildiğinde özellikle harikalar diyarında hissettiren atmosferi ile Brugge en gözde şehirlerinden bir tanesi. Bu gibi popüler şehirleri ve mekanlarının dışında siz ben şehri keşfetmek istiyorum diyenlerdenseniz farklı atmosferi, dekorasyonu ile sanki farklı bir alemde yemek yiyormuş hissi uyandıracak restoranlarını keşfedebilirsiniz. Batı Avrupa’da tatil için Belçika’yı tercih eden birçok kişi tarafından iyi bir akşam yemeği yemek için Mercator Deniz Gemisi’nde akşam yemeği de iyi bir seçenek.

Mercator Deniz Gemisi, Belçika’nın az bilinenleri arasında yer alıyor. Her tur ile gitme fırsatınız olmasa da tur ile gezerken kendinize ayrılan vakitte kısa bir keşif yapmak, bir akşam yemeği yiyip dönmek için buraya gitmeyi tercih edebilirsiniz. Mercator Deniz Gemisi, tarihler öncesinde Belçika deniz süvarilerini eğitmek için kullanılan yelkenli bir gemi olarak Belçika’nın tarihinde yer alıyor. Şimdi amacının dışında bir restoran olarak kullanılan bu mekanda lezzetli patates kızartmalarının, tadına doyamayacağınız waffleların, neredeyse her meyveden yaptıkları içkilerin, meşhur ve tadı damağınızda kalacak Belçika çikolatalarının tadına bakabilirsiniz. Hafif bir akşam yemeği için dahi tercih edebileceğiniz bu mekanda Belçika mutfağının en leziz, en meşhur, en beğenilen lezzetlerini aynı menüde bulabilir, bir akşam ziyafeti ile Belçika gezinizi taçlandırabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*