İtalya Juliet’in evini ziyaret edin

Türkiye’de zeytinyağının ana vatanı sorulduğunda Ege’nin akla gelmesi gibi, dünyada da zeytinyağı denildiğinde İtalya akla gelir. En çok zeytin ağacına sahip ülke olma özelliğini mutfağında bol miktar zeytinyağı kullanarak taçlandıran, en lezzetli dünya mutfaklarından birine sahip olan İtalya, yurt dışı tatili denildiğinde ilk gidilesi yerlerden biri… Üstelik yaz tatilleri için şirketler tarafından kişilere sunulan birbirinden şahane tur fırsatları ile artık en ucuz İtalya tatili yapmak hiç de zor değil! Dil bilmiyor ve bu yüzden yurt dışı tatilinin sizler için bir hayal olduğunu düşünüyorsanız hemen İtalya tur fırsatlarını araştırmaya başlayın. Tek kelime konuşamasanız dahi çevirmen ve rehberler eşliğinde İtalya’da zahmetsiz bir tatil yapmanın kapısını aralayın.

İtalya Juliet’in evini Ziyaret Edin

Sevgilinizle veya eşinizle kısa bir kaçamak yapacak, romantizmi içinizde hissederek aşkınızı alevlendirecek bir Avrupa tatili yapmak istiyor ama nereye gideceğinizi bilemiyor musunuz? Yanıt, çok basit! Tabi ki tercihiniz Sheakspeare’in muhteşem eseri Romeo ve Juliet’in şehri İtalya – Verona olmalı. İtalya denildiğinde ilk akla gelen yerlerden biri olan Verona, yıl içerisinde milyonlarca turisti ağırlamaya devam etmektedir.

İtalya’ya gelenlerin görmeden dönmemeleri gereken yerlerden biri olan Juliet’in evi tur rehberi eşliğinde gezildiğinde sizler için daha anlamlı olmaktadır. Çünkü rehberin anlatacağı birbirinden efsane hikayeler, tarihi bilgiler sizlerin kültür hazinesini artırmakla kalmayacak, İtalya tatilinizi soran herkese anlatacak birçok bilgi birikimi edinmenize de yardımcı olacaktır.

İtalya’da Verona’yı görmek istiyorsanız o, yılın her anı sizleri bekliyor. Tek yapmanız gereken şey, tur şirketi ile görüşerek size en uygun tarih aralığındaki tura yerinizi ayırtmak… Kışın Avrupa’ya mı gidilir, diye şaşkınlıkla bakanlara Verona’da buz pateni pistindeki muhteşem pozlarınızla en iyi yanıtı verebilir, ardından Juliet’in evinde Romeo ve Juliet’in hikayesiyle romantizmin içinizi ısıtmasına izin verebilirsiniz. Ayrıca saymakla bitmeyen sosyal faaliyetleri Verona’yı Verona yapan özelliği… İtalya’da eğlenceli bir tatil, hareketli günler ve dolu dolu bir tur için Verona’ya mutlaka uğramalı, müzikten spora her daldaki etkinlikler katılarak İtalya’dan unutulmaz anılar biriktirerek İtalya’dan geri dönüş yoluna çıkmalısınız.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*