Polonya Büyük Orta Avrupa Turu

Orta Avrupa ülkelerinin daha yakından görmek isteyenler için Polonya gibi farklı bir bölgede yer alan ülkenin de bulunduğu Avrupa turu ülkemizde faaliyet gösteren farklı tur şirketleri tarafından düzenlenmekte ve insanlar birbirinden farklı kültürleri aynı gezi içerisinde daha yakından görebilme fırsatı elde etmektedir. Orta Avrupa’da yer alan ülkeler ile Polonya’nın da içerisinde bulunduğu tur planı sayesinde insanlar yaklaşık bir hafta boyunca geniş çaplı bir gezi yapma fırsatı bulmakta ve bu kapsamda görülen yerlerden çok büyük bir keyif almaktadır. Bir haftadan fazla sürecek olan gezide insanlar 3 ya da 4 yıldızlı otellerde konaklama imkanı bulurken Krakow’da 1 gece, Prag’da 2 gece, Viyana’da 2 gece ve Budapeşte’de 2 gece geçirmektedir.

Atatürk Havalimanının dış hatlar terminal binasında buluşan kişiler buradan hareket eden Türk Hava Yollarına ait uçak ile Kösice’ye hareket etmektedir. Polonya’nın önemli kentleri arasında yer alan Kösice ayrıntılı olarak gezildikten sonra ülkenin bir diğer şehri olan Krakow’a geçilmektedir. Krakow daha eski bir kenttir ve buna bağlı olarak da şehir içerisinde çok sayıda tarihi yapı bulunmaktadır. Söz konusu yapıların bir kısmı yakın tarihte yapılmış diğerleri ise daha eski zamanlarda inşa edilmiştir. Burada yer alan Barbakan, Meryem Ana Bazilikası, Kapalı Çarşı, Kumaş Çarşısı, Pawell Kilisesi ve Kral Yolu gibi yerler gezilmektedir. Görenlerde hayranlık uyandıran yapılar yıl içinde çok sayıdaki turist tarafından ziyaret edilmektedir.

Krakow kısmı bittikten sonra Çek Cumhuriyeti’nin başkenti olan Prag’a geçiş yapılmakta ve buradaki yapılar ziyaret edilmektedir. Burada çok sayıda ünlü kişinin kaldığı ev ve oteller bulunmaktadır. Bunlardan bir tanesi de Mustafa Kemal’in kaldığı oteldir. Tur kapsamında buralar gezilmekte ve daha sonra 12 farklı suyun çıktığı galerilerin olduğu bölgeye geçilmektedir. Prag’dan sonra ise Orta Avrupa’nın en önemli kentlerinden bir tanesi olan Viyana’ya geçilmektedir. Avusturya’nın başkenti Viyana’da tatilciler ayrıca alışveriş yapma imkanı da bulmaktadır. Buradan sonra ise Macaristan’ın başkenti olan Budapeşte’ye geçilmektedir. Burasından sonra ise İstanbul’a dönüş yapılarak gezi tamamlanmaktadır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*