Güney İtalya Turu Türk Hava Yolları ile Bari Gidiş

Şeker Bayramı sebebiyle oluşan tatili farklı bir ülkede geçirmek isteyen kişiler için bu döneme özel tur şirketleri tarafından Güney İtalya turu düzenlenmekte ve bu tura katılan kişiler Türk Hava Yolları ile Bari kentine gidiş yaptıktan sonra gezinin tamamlanmasının ardından yine aynı hava yolu şirketi ile Napoli üzerinden dönüş yapmaktadır. Avrupa’nın en güzel ülkelerinden bir tanesi olan İtalya’nın özellikle güney bölümünde yer alan kentler çok daha güzel olduğundan insanlar Napoli, Bari gibi kentlere gelerek tatil yapmayı çok daha fazla tercih etmekte ve insanların bu yöndeki talepleri ülkemizde faaliyet gösteren tur şirketleri tarafından karşılanmaktadır.

Yukarda bahsedilen tura katılacak olan kişilerin öncelikle Atatürk Havalimanında buluşması ve buradan havalanan Türk Hava Yollarına ait uçak ile Bari’ye gitmesi gerekmektedir. Bari’de bulunan havaalanına inildikten sonra görevliler tarafından karşılanan yolcular öncelikle burada hazır olarak bekletilen otobüse alınmakta ve daha sonra bu araç ile panoramik şehir turu yapılmaktadır. Yapılan söz konusu küçük gezinti sırasında Aziz Nicolas Bazilikası, Eski Şehir ve farklı katedraller görülmektedir. Bundan sonra ise Lecce’ye hareket edilmekte ve burada daha önce ayarlanmış olan otele geçilmektedir. Otele yerleştikten sonra ise Duomo Meydanı, Napoli Kapısı, SantaCroce Bazilikası ve Sant’oronzo Meydanı ziyaret edilmektedir. Buradaki yapılarda kullanılan mimari insanların büyük beğenisini kazanmaktadır. Daha sonra otel geçilmekte ve dinlenilmektedir.

Lecce’deki ikinci günde kişilere serbest zaman verilmekte ve isteyen kişiler için Otrontogezisi yapılmaktadır. Otronto tarihte Osmanlı tarafından fethedilen İtalyan kentleri arasında yer almaktadır. Kent bir süre Osmanlı idaresinde kaldı ise de daha sonra tekrar kaybedilmiştir. Lecce’den sonra bir başka kent olan Alberobello’ya geçilmektedir. Burada da diğer şehirlerdekine benzer bazilika ve katedraller bulunmaktadır. Ayrıca antik şehir merkezi de insanların ilgisini çekmektedir. Daha sonra ise ülkenin en önemli kentlerinden birisi olan Napoli’ye geçilmektedir. San Francisco Di Kilisesi, Angev Kalesi, Umberto 1 Galerisi gibi yerler ziyaret edilmekte ve daha sonra da İstanbul’a dönülmektedir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*