Berlin Turu 20 Nisan – 23 Nisan 2018

Türk Havayolları şirketi ekonomi sınıfı seferleri ile İstanbul kalkışlı olarak gerçekleştirilen Berlin turu toplamda 3 gece 4 gün sürecek ve 20 ile 23 Nisan 2018 tarihleri arasında düzenlenecektir. Vize alma zorunluluğu bulunan turda kişi başına 120 Euro vize ücreti ödemek gerekmektedir. Turun ilk günü Atatürk Havalimanı kontuar alanındaki işlemlerin tamamlanmasının ardından 2 saatlik yolculuk süresi sonunda varış sağlanmakta ve Batı Berlin bölgesi gezilmeye başlanmaktadır. Bu noktada Brandenburg Kapısı, Zooİstasyonu, Berlin Olimpiyat Stadyumu ve Berlin Flarmoni Orkestrası gibi rotalara uğranılacak ve bir sonraki rota Doğu Berlin bölgesine geçiş yapılacaktır. Doğu Berlin yöresinde ise Alexanderplatz ve Gendermenmarkt gibi merkezlere gidilecektir.

Gün sonunda otelde yapılan konaklama sonrası ikinci günde konuklara serbest zaman imkanı sağlanmakta ve dileyenler için iki farklı ekstra organizasyon sunulmaktadır. Bunlardan ilki Barok mimari tarzının en güzel örneklerinin bulunduğu şehir merkezine sahip olan, Elbe Nehri, Luther Heykeli ve Kral Yolu gibi turistik rotaların yer aldığı Dresden turu olup bu etkinliğe kişi başına 65 Euro bedel ödemek suretiyle katılabilmek mümkündür. Diğer seçenek ise Antik Bit Pazarı Türü, bisiklet turu ve gemi turu gibi aktivitelerin yer aldığı ve kişi başına 70 Euro ücret talep edilen organizasyon bulunmaktadır. Gün sonunda geceleme amacıyla anlaşma sağlanan otele geçiş yapılmakta ve sabah otelde yapılan kahvaltı sonrası geziye kaldığı yerden devam edilmektedir.

Berlin turunun sonraki gününde konuklar yine serbest olarak gezebilmekte iken arzu eden katılımcılar için Unesco Dünya Mirası Listesinde yer alan ve bir zamanlar Prusya devletine başkentlik yapan, içerisinde doğa harikası bir yapı olan Nestling ve Babelsberg ile çok sayıda mimari yapıya ev sahipliği yapan Postdam turu etkinliğine katılmak için 65 Euro ödemek gerekmektedir. Gün sonunda da alternatif bir etkinlik olarak Spree Nehri üzerinden şehri farklı açılar ile tanıyabilme imkanı sunulmakta ve organizasyon için de 50 Euro ücret talep edilmektedir. Berlin’de yapılan konaklama sonrası havalimanına hareket edilerek THY uçağı ile İstanbul’a dönüş sağlanmaktadır. Tur için ödenecek ücrette konaklama yapılacak otelin kalitesine göre değişimler söz konusu olabilmektedir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*