Süper Promosyon Benelüx Paris Turu

Belçika Lüksemburg ve Hollanda ülkeleri tarafından oluşturulmuş olan Benelüx birliği ve Paris arasında gerçekleştirilen Süper Promosyon paketleri ile birlikte bu şehirlerin arasında turlarda bulunabilirsiniz. Bu turlar kapsamında seçilecek olan paketlerin ücret aralığı ise 549€ ile 729€ arasında değişmekte, tur paketine ise Benelüx ve Paris şehirleri arasında gerçekleşecek olan uçuşlar dâhildir. Bu turların fiyatları içerisinde ekonomik sınıf uçuşları, otellerde konaklama ücretleri, havaalanında alınacak olan vergiler, panoramik şehir turları, rehberlik hizmetleri ve zorunlu seyahat sigortaları zaten ödenmektedir. Oldukça zengin bir görünüme sahip olan bu tur size oldukça keyifli bir gezi ve oldukça fazla bir genel kültür kazandıracaktır.

Benelüx ve Paris şehirlerinde nereler gezilmelidir bunları inceleyelim. Benelüxten başlayalım. Benelüx birliği içerisinde Belçika’dan başlayacak olursak: çikolata müzesi ve Belçika Kraliyet Sarayı ilk akla gelenlerdendir. Bunların yanı sıra İşeyen Çocuk Heykeli ve Kakao ve Çikolata Müzesi de gezilip görülebilecek yerlerdendir. Bir diğer ülke olan Luxemburg’u ele alalım. Unesco ile beraber koruma altında olan bu ülkede ise ilk akla gelen yerler Petrus Vadisi, Luxemburg Kalesi’dir. Bunlar gezildikten sonra ise Alzette Nehri muhakkak görülmesi gereken yerlerden biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Amsterdam’ı inceleyecek olursak burada gezilecek yerlerin başında Dam Meydanı ve Van Gogh Müzesi gelmektedir. Bunların yanı sıra Kraliyet Sarayı ve Madame Tussauds Müzesi de gezilip görülmeye değer yerlerdendir.

Paris’i ele alacak olursak burada gezip görülecek yerler saymakla bitmez desek yeridir. Bunların en başında tabii ki Eyfel Kulesi gelmektedir. Notr Damme Katedrali, Montmarte Ressamlar Tepesi, Sacre Coeur Bazilikası, Tertre Meydanı gibi yerler de ilk akla gelen turistik mekânlardandır. Robinson’un Evi, Karayip Korsanları Mağarası, Mark Twain’in Gemisi gibi yerler de muhakkak gezilip görülmesi gereken yerlerdendir. Benelüx birliği ülkelerinden alınabilecek şeyleri incelersek burada birbirinden farklı yöresel özelliğe sahip güzellikler bulunabilmektedir. Ama Paris’e gidip de Seine Nehrinde bir tekne turu yapmazsanız birçok şeyi kaçırdığınızı söyleyebiliriz. Örneğin Hollanda’dan alabileceğiniz şeyler yöresel ayakkabıların ve yel değirmenlerinin minyatürleridir. Bunları magnet halinde de alabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*