Sicilya malta turu

Hazır çıkmışken ayrıntılı bir şekilde gezmek ve sadece tek bir coğrafyaya bağlı kalmak istemeyenlerin ilk tercihlerinden biri olan Sicilya Malta turları sizi kendisine hayran bırakmak için elinden gelen her şeyi yapmaktadır. Hatta durum o kadar keyiflidir ki gittiğinizde dönmeyi aklınıza bile getirmez, turu nasıl uzatabileceğinizi düşünürsünüz. Katanya’nın tüm hoşgörüsü, Malta’nın coşkusu ile buluştuğunda kendinize sorduğunuz tek soru neden daha önce gelmediğiniz olur.

Palermo’nun gotik ve barok tarzındaki sokaklarında yanınızda sevgiliniz ya da eşiniz olmadan dolaşmak istemeyeceğinize emin olabilirsiniz. Atmosferindeki romantizm yapılı saray ve kilise görünümleri içinde Montreal Katedrali’ni gezmeyi şimdiye kadar düşmediyseniz şimdi tam zamanı! Mimarisine hayran kalacak, saatlerce orada vakit geçirmek isteyeceksiniz. Ama durun! Henüz Cappuccini Yeraltı Mezarlığı İskelet Müzesi ile tanışmadınız. Yüzünüzdeki o sevgi dolu meraklı bakışların yerini şaşkınlık ve korku kaplayabilir. Daha önce böylesini görmemişsinizdir. Düşünsenize içeride hala mumyalar var. Hayatınız boyunca yaşamadığınız bir tecrübe olacak bu. İşte Sicilya sizi böyle her duygu durumuna anlık olarak sokabilecek kadar gösterişli, özgüvenli ve popülaritesi yüksek bir ülkedir. Oradan çıkınca gözünüze takılan ilk restorana girin ve üzerinizdeki şoku atlatmak için kendinize bir Granita söyleyin ve tadını çıkarın. Sicilya’nın kendine has özelliklerini dünyanın her yerinde göremezsiniz.

Ve tabi ki Malta… Bu kadar uç noktalardaki duyguları bir arada yaşadıktan sonra Malta size çok şefkatli ve içten gelecektir. Samimi hayat anlayışı, doğal güzellikleri ve film çekimlerine eşlik eden yerleri ile sizi resmen rahatlatacaktır. Hadi Mellieha’ya gidin. Rebeka’nın restoranında daima size özel bir masa bulabilirsiniz. Onun önerisi ile ısmarladığınız Marsovin Cheval Franch’ten bir yudum alın, yanına da Saganaki peyniri söyleyin ve yeni gün için biraz dinlenmeye çalışın. Çünkü sonraki gün gezeceğiniz Megalit Tapınakları, Hal Saflieni Katakompu ve Casa Rocca Piccola sizi epeyce yoracak.
Sicilya – Malta turlarının sizin için bambaşka bir deneyim olacağına emin olabilirsiniz. O yüzden tatil planlarınız arasına bu seçeneği mutlaka ekleyin. Üstelik bu geziyi deneyimledikten sonra her yıl tekrar tekrar gelmek isteyeceksiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*