Benelüks Paris Turu

Ankara veya İstanbul çıkışlı olarak gerçekleştirilen Benelüks diye adlandırılan Belçika ve Hollanda ile Lüksemburg gibi bölgelerin yanı sıra Paris turu da etkinlikte misafirlerin beğenisine sunulmaktadır. İlk gün Düsseldorf kentine varış ile birlikte istikamet Lüksemburg bölgesi olup konaklama amacıyla otele geçiş yapılacaktır. Etkinliğin sonraki gününde ise Unesco Dünya Mirası Listesinde yer alan Lüksemburg kentinin tarihi ve kültürel yapıları ile detaylı bilgi alınacak ve Dükler Sarayı ve Anayasa Meydanı gibi noktalar ile eski şehir merkezi keşfedilecektir. Lüksemburg gezisi sonrası Fransa’nın başkenti olan ve Avrupa’nın en çok turist çeken kentleri arasında yer alan Paris kenti gezilmeye başlanacaktır. 1789 yılındaki Fransız Devriminde de sık sık bahsedilen Giyotin Meydanı ve pek çok kişi tarafından bilinen Eiffel Kulesi en başta görülecek rotalar arasındadır.

Bahsedilen yerler haricinde Zafer Takı, çeşitli sanat eserlerinin sergilendiği Louvre Müzesi gibi mevkiler de ziyaret edilerek keyifli bir gün geçirmek mümkün olmaktadır. Paris’te yapılan konaklama ve otelde yapılan kahvaltı sonrası misafirlere şehri kendi başlarına tanıyabilmeleri amacıyla serbest zaman imkanı sağlanmakta ve dileyenler için ekstra olarak Montmartre Ressamlar Tepesi Turu ve Seine Nehri Tekne Gezisi gibi etkinlikler yapılacaktır. Paris gezisi sonrası tarihi kanalları ve köprüleri ile dikkat çeken ve Unesco Dünya Mirası Listesinde de kendine yer bulan Belçika’nın başkenti Brüksel’e transfer sağlanacaktır. Brüksel bölgesinde Grand Palace Meydanı, Çin ve Japon Evleri gibi yerler tanıtılacak ve unutulmaz anlar yaşayabilmek mümkün olacaktır.

Brüksel keşfinin ardından Hollanda’nın başkenti Amsterdam’a doğru geçiş yapılmakta ve yörede bulunan Dam Meydanı, Kırmızı Fener Sokağı ve Çiçek Pazarı gibi turistik merkezler rehber eşliğinde gezilmektedir.  Gün sonunda otele transfer sağlanmakta olup Amsterdam gezisinin sonraki gününde ise konuklara serbest zaman imkanı sağlanmakta ve dileyenler için 85 Euro bedel ödemek suretiyle muhteşem Hollanda turu etkinliği düzenlenmektedir. Bu aktivitede Volendam ve Marken kasabaları ile Amsterdam kanalları gibi mevkiler ziyaret edilecektir. Şirin be küçük kasabalardaki yaşam ile ilgili bilgi almanın yanı sıra farklı kültürleri de yakından tanıma fırsatı elde edilecektir. Etkinlik bitiminde ise Düsseldorf üzerinden geri dönüş sağlanacaktır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*