İndirimli Ucuz İtalya Turları

Avrupa kıtası üzerinde İndirimli Ucuz İtalya Turları  yer alan önemli ülkeler arasında yer alan İtaya üzerinde çok sayıda tarihi ve doğal güzellik bulunmakta ve bundan dolayı tur şirketleri tarafından düzenlenen İtaya turları için indirimler yapılmaktadır. İndirimli olarak İtalya’ya gitme fırsatı bulan kişiler burada yer alan çok sayıdaki önemli eseri çok daha yakından görme fırsatı bulurken tur şirketleri tarafından sağlanan indirim fırsatlarından da yararlanılmaktadır. Dünyanın en büyük imparatorluklarından bir tanesi olan Roma İmparatorluğu’na ev sahipliği yapan İtalya içerisinde çok sayıda tarihi yapı bulunmaktadır. Bunun yanında ülke içerisinde yakın tarihte yapılmış binalar ve doğal güzelliklerde bulunmakta ve bunlar yıl içinde çok sayıdaki turist tarafından ziyaret edilmektedir.

İtalya’nın ünlü kentleri arasında yer alan Milano turistlerin ilgi gösterdiği şehirler arasında bulunmaktadır. Dünyanın en önemli moda merkezlerinden bir tanesi olarak kabul edilmektedir. Yaklaşık 1,3 milyonluk bir nüfusa sahip olan kent içerisinde çok sayıda mağaza bulunmakta ve bunlar dünya modasına yön vermektedir. Bunun dışında şehir içerisinde yer alan ve yapımı uzun yıllar süren Milano Duomo Katedrali büyük ilgi çekmektedir. Bunların dışında Pizza Del Duomo, PalazzoReale ve GaleriaVittorio gibi önemli yerler gezilmektedir. Bunun dışında ülke içerisinde yer alan bir başka önemli kent ise Bologna’dır. Kızıl şehir olarak bilinen Bologna içerisinde Orta Çağ döneminde yapılmış olan çok sayıda bina bulunmaktadır. Yaklaşık 400 bin kişilik bir nüfusa sahip olan kente turizm mevsiminde çok sayıda insan gelmektedir. San Domenico Bazilikası, ViaRizzoli gibi yerler çokça ziyaret edilmektedir.

İtalya içerisinde yer alan bir diğer önemli kent ise aynı zamanda ülkenin de başkenti olan Roma’dır. Roma İmparatorluğuna ismini veren kentin içerisinde buna bağlı olarak çok sayıda eser bulunmaktadır. Trevi Çeşmesi, Kolezyum, Navona Meydanı, Pantheon, İspanyol Merdivenleri ve Roma Forumu turistlerin ilgi gösterdiği yerler arasında bulunmaktadır. Buraları ziyaret eden kişiler ayrıca dünyaca ünlü restoranlarda yemek yeme fırsatı yakalamakta ve bu bağlamda çok büyük keyifler almaktadır. Yapılan turlar genellikle İstanbul’dan başlamakta ve yine burada sona ermektedir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*