Fransa – İsviçre – Almanya Turu

Avrupanın gezilecek en güzel yerleri arasında olan Fransa İsviçre Almanya turu için İstanbul Atatürk Havalimanından havalanan uçak üç ülkenin ortak havalimanı olan Freiburg Basel Moulhouse Havalimanına iniş yapmaktadır. Freiburg Basel Moulhouse Havalimanına vardıktan sonra Fransa İsviçre Almanya turu ilk durağı olarak bir buçuk saatlik mesafedeki Almanyanın güneşi bol üniversiteler şehri Freiburga geçilir. Freiburg’da Katedral, Kapalı Pazar, büyük meydan Münsterplatz, eski ve yeni belediye binaları, Kaiser Joseph Caddesi, Augustiner Platz, Freiburg manzarasını seyredebileceğiniz Schlosbergtum gezdikten sonra etrafı üzüm bağlarıyla çevrilmiş Fransa’nın saklı cenneti Colmar gezilir. Colmar’da, Saint Martin Kilisesi, kapalı çarşı Marche Couvert’i gezilir. İsteyenler Küçük Venedik olarak adlandırılan büyüleyici kanal turu yaparak şehri daha yakından tanıyabilir.

2.Gün: Dünyanın yaşam kalitesi gelişmiş şehri Zürih’e geçilir. Zürih’te, Büyük Manastır, Fraumünster, Opera binası, ünlü markaların olduğu Banhoffstrasse, Avrupa’nın en büyük saatine sahip kilisesi St.Peterskirche görülür. Zürih gölü kenarındaki yürüyüşten sonra İsviçre bir istiridye, Luzern onun içindeki incidir denilen Luzern’e geçilir. Göl üzerinde bulunan Kapel Köprüsü, su kulesi görüldükten sonra Colmar’a geri dönülür. 3. Gün: Birbirinden güzel kasabalara sahip Alsace gezildikten sonra Strasbourg’a geçilir. Avrupa’nın ikinci siyasi başkenti Strasbourg’da Avrupa Konseyi, İnsan Hakları Mahkemesi, Avrupa Parlamentosu görülür. Petit France bölgesi, dünyanın en yüksek 6. kilisesi ve gotik mimarinin en güzel eseri Notre Dame, merkezi Grand İlle de, Kammerzeli Evi, Rohan Sarayı ve şehrin en eski parkı Orangerie görülecektir.

4. Gün: Neckar Nehri kenarındaki Almanya’nın tartışmasız en güzel ve romantik şehirlerinden Heidelberg’a geçilir. Heidelberg’da, yayalar için ayrılmış olan en uzun caddesi unvanına sahip Hauptstrasse, herkül Heykeli ve çeşme bulunan Marktplatz Meydanı, Neckar Nehri tarafından ikiye ayrılmış tablo güzelliğinde bir görünüm sergileyen Eski Köprü, bazı yerleri yıkılmış olsa da görkemli ve görmeye değer Heidelberg Kalesi gezildikten sonra bir buçuk saatlik uzaklıktaki Stuttgart’a geçilir. Panoramik şehir turunda Yeni saray, Schlossplatz, eski saray, Konig Strasse, Markplatz Alışveriş Caddesi, Yalnızlık Sarayı, Theodur Hessues Caddesi, Wilhempalais, Belediye Sarayı gezilir. Şehir turu bittikten sonra İstanbul’a dönüş uçağına binmek üzere Stuttgart havalimanı’na transfer gerçekleştirilir. Yerel saatle varılan İstanbul’a indikten sonra tur sona erdirilir.

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*