İspanya – Fransa – İtalya Turu

Avrupa kıtası üzerinde bulunan en önemli ülkeler arasında gösterilen İspanya Fransa ve İtalya içerisinde yer alan çok sayıda güzelliği bizzat yerinde görmek isteyen kişiler için tur şirketleri tarafından farklı turlar düzenlemekte ve insanlar bu ülkelerin turu sayesinde birden fazla ülkeye ait güzellikleri görebilme fırsatı elde etmiş olmaktadır. Yapılan gezilerin farklı ülkeleri kapsaması çok fazla avantaja neden olduğundan dolayı insanların ilgisi bu tür turlara çok fazla olmaktadır. Yapılan gezilerde otel, kahvaltı, sigorta, panoramik şehir turları gibi harcamalar tur şirketleri tarafından karşılanırken kişiler sadece kendi kişisel harcamalarını ve ekstraları karşılamaktadır. Panoramik turlar haricinde yapılan geziler, ekstra yemekler kişilerin karşılaması gereken harcamalar arasında bulunmaktadır.

İstanbul Atatürk Havalimanından hareket eden yolcular öncelikle İtalya’nın Bologna kentine gelmektedir. Burayı gezmeden daha önceden hazır olarak bekletilen otobüs ile İtalya’nın en önemli kültür kentlerinden bir tanesi olan Floransa’ya geçilmektedir. Floransa içerisinde yer alan yapılarda birden fazla mimari tarz bulunmakta ve bu da şehre çok ciddi bir zenginlik katmaktadır. Dolayısıyla da dünyanın dört bir yanından insanlar burayı görmek için gelmektedir. Floransa kentinin tamamına hakim olan bu hava insanları da etkilemekte ve kendilerini farklı hissetmelerini sağlamaktadır. Floransa’daki günlerin ardından bir başka İtalyan kenti olan Cenova’ya geçiş yapılmaktadır. Cenova bir liman kentidir ve tarih boyunca bu özelliğinden dolayı farklı medeniyetlerin hedefinde olmuştur. Cenova içerisinde çok sayıda farklı güzellik bulunmakta ve bunlar ziyaret edildikten sonra İtalya terk edilmekte ve Fransa’ya geçiş yapılmaktadır.

Fransa’nın liman kentlerinden bir tanesi olan Nice, özellikle sahiller ve plajları ile insanların ilgisini çekmektedir. Burada yer alan plajlarda insanlar deniz, kum ve güneşin tadını çıkarmakta ve daha sonrada Arles, Nimes ve Girona’yı gezmektedir. Bunlar nispeten daha küçük yerler olduğundan dolayı kısa sürede gezilmekte ve daha sonra İspanya’nın ünlü şehri Barcelona’ya geçilmektedir. Barcelona dünyanın en önemli turizm kentlerinden birisi olarak gösterilmektedir. Şehrin takımı da dünyaca ünlü olduğundan burada yer alan stadyum da sık sık ziyaret edilmektedir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*