Baltıklar – Polonya Turu

Tur şirketleri tarafından yapılan gezilerden bir tanesinde katılımcılar Baltıklar ve Polonya bölgesini ayrıntılı olarak gezme fırsatı bulmakta ve insanlar farklı bir tatil seçeneği olarak bu turu tercih etmektedir. Avrupa üzerinde yer alan farklı bölgelerden bir tanesi olarak dikkat çeken Baltıklar – Polonya bölgesi içerisinde çok sayıda tarihi yapı bulunduğu gibi bölgenin karakteristik özelliği gereği çok sayıda da doğal güzellik bulunmaktadır. Şirketler tarafından düzenlenen gezilerde buraların hemen hemen tamamı yakından görülebilmektedir. İstanbul Atatürk havalimanından yola çıkan uçaklar ilk olarak Tallinn kentine iniş yapmaktadır. Yolcular burada görevliler tarafından karşılanmakta ve öncelikle otele yerleşmeleri sağlanmaktadır. Otel içerisinde biraz zaman geçiren kişiler daha sonra ise geziye başlamaktadır.

Oldukça eski bir kent olan Tallinn içerisinde panoramik bir şehir turu yapılmakta ve bu sayede Eski Belediye Binası, TallHerman Kulesi, Dome Katedrali ve eski şehir surları gibi farklı tarihi yapılar görülmektedir. Yapılar üzerinde farklı mimari uygulamalar bulunmakta ve bu da görsellik adına çok ciddi bir katkı sağlamaktadır. İlk bu şekilde geçtikten sonra otele giderek dinlenen kişiler güne güzel bir kahvaltı ile başlamakta ve daha sonrada serbest olarak şehri gezmektedirler. İsteyen kişiler için Helsinki turu düzenlenmekte ve ünlü Fin kentine gün içinde gidip gelinmektedir. Bir gün daha burada kalan yolcular ertesi gün ise Baltık ülkeleri arasında yer alan Letonya’nın başkenti olan Riga’ya gitmekte ve buradaki otele yerleşmektedir.

Riga alışılmış kentlerden daha farklı bir yapıya sahiptir ve yılın bazı dönemlerinde buraya çok sayıda turist gelmektedir. Genel olarak soğuk bir iklime sahip olduğu söylense de yaz aylarında hava çok güzel olmaktadır. Riga’daki önemli yerleri gezen kişiler bir sonraki gün ise Vilnius’a geçiş yapmaktadır. Vilnius’ta aynı şekilde gezilmekte ve sonraki gün Varşova’ya gidilmektedir. Gidilen kentlerde ortalama 1 gece konaklayan kişiler toplamda 7 gece 8 gün boyunca gezmiş olmaktadır. Varşova Avrupa’nın önemli kentleri arasında bulunmaktadır. Varşova’dan sonra ise Krakow’a geçilmektedir. Son olarak ise Kosice ziyaret edilmekte ve buradan İstanbul’a dönülmektedir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*