Alplerin Gölgesinde 5 Ülke Turu

Alplerin gölgesinde Akdenizden Viyanaya kadar bir yay şeklinde Fransa, İsviçre, İtalya, Almanya, Avusturya olmak üzere 5 ülke içine almaktadır ki bu ülkelerin turu ortalama 8 gün 7 gece sürmektedir. İstanbul Atatürk Havalimanından başlayan yolculuk Alplerin gölgesinde yapılacak yolculuk ile 5 ülke turu en son durağı olan Zurich Airporttan kalkan uçak ile sona ermektedir. 1.Gün: Zürih şehrinde Lindenhof, Fifa merkezi, Gölü, Saat Kulesi, Katedrali’nden sonra Friedrichshafen’a geçilir.                                                                                                                                    2. Gün: Şatosuyla ünlü Milano’nun şehir turundan sonra ekstra ücretle Como Gölü ve Alpler’in eteklerindeki Lugano Gölleri turu yapılır. Milano turunda Paris’teki Eiffel Kulesinin esinlenerek yapıldığı Galleria ve Milano Kalesi Castello Sforzesco ziyaret edilir. Üzerindeki 2000’i aşkın heykelcikten oluşan dış cephesi ile dünyanın en büyük dördüncü kilisesi Duomo, via monte napoleone ve via la spiga caddeleri gezilebilir.

3.Gün: Nice’ye giderken yol üzerinde ekstra ücretli Cenova liman bölgesi ve Romalılar tarafından kurulmuş olup İtalyan Riviyerası’nın en büyük merkezlerinden biri olan San Remo bölgesi gezilir. Ardından varılan Nice’de Belle Epoque, Promenade des Anglais caddesi, Zafer Anıtı ve Nice şatosu görülür.                                                                                                                 4.Gün: Kahvaltıdan sonra arzu edenler ekstra yapılacak olan Cannes ve sanat galerileriyle muhteşem çeşmeleriyle derinden etkileyecek St. Paul De Vence turuna katılabilirler. Yine akşam ortalama 65 Euro karşılığında Monte Carlo turu yapılır. Vatikan’dan sonra ikinci küçük bağımsız devlet olan Monako Prensliği ile renkli gece hayatının ışıltılı noktalarından olan Monte Carlo gezilecektir.                                                                                                                                              5.Gün: Cenevre’ye geçilir. Birleşmiş Milletlerin Avrupa merkezi olan Cenevre’de Mont Blanc Köprüsü, Leman Gölü, Notre Dame Adası, Büyük Katedral ve eski şehir görülecek yerler arasındadır.

6.Gün: İsteyenler serbest dolaşabileceği gibi isteyenler de ekstra ücret karşılığında Lozan, Montrö, Ouchy ve Chillon Şatoları ile Gruyeres turuna katılabilirler. Lozan şehrinde, Lozan Antlaşması’nın yapıldığı Bourivage Oteli, Uşi Antlaşması’nın yapıldığı Uşi Şatosu ve Olimpiyat Müzesi’ni görerek Montrö şehrine geçilir. Montrö Boğazlar Sözleşmesi’nin yapıldığı ünlü Montreux Palace Oteli, ünlü Montrö Casinosunu görüp Freddie Mercury Müzesi ziyaret edilir. Leman Gölü içindeki kayalar üzerine inşa edilmiş olan ünlü Chillon Şatosu’ndan sonra Alp Dağlarına doğru devam edilir, Gravyer peynirlerine adını veren Gruyeres kasabası gezilir. 7.Gün: Strasbourg’a giderken yol üzerinde İsviçre’nin başkenti ve merkezi UNESCO koruma altındaki Bern ve Alsace Bölgesinin karakteristik özelliklerini taşıyan masalsı şehir Küçük Venedik olarak bilinen Colmar’ı ücretli olarak gezilebilir. Strasbourg’ta Avrupa Konseyi, Kleber Meydanı, İnsan Hakları Mahkemesi, Avrupa Parlamentosu, Rohan Sarayı, Alsaz Müzesi ve dünyanın en yüksek altıncı kilisesi olan Notre Dame Katedrali görülür.                                                     8.Gün: İstanbul’a geri dönülür.

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*