Büyük İtalya Turu Türk Havayolları sayesinde

Tarih boyunca farklı medeniyetlere ev sahipliği yapmış olan İtalya üzerinde çok sayıda tarihi yapı bulunduğundan dolayı da tur şirketleri tarafından düzenlenen Büyük İtalya turu insanların ilgisini çekmekte ve söz konusu geziye katılan kişiler Türk Hava Yolları ile gidiş için Milano Havalimanını dönüş için ise Napoli Havalimanını kullanmaktadır. Büyük İtalya turu kapsamında çok sayıda İtalyan kenti ayrıntılı olarak gezilmekte ve buralarda yer alan hem tarihi yapılar hem de doğal güzellikler daha yakından görülmektedir. Yapılan gezide uçak biletleri, konaklama, transfer ücretleri, zorunlu sigorta gibi masraflar şirketler tarafından karşılanırken kişiler sadece kendi yaptıkları harcamaları karşılamaktadır.

İstanbul Atatürk Havalimanından başlayan gezide katılımcılar Milano’da 1 gece, Venedik’te 1 gece, Floransa’da 2 gece, Roma’da 2 gece ve Napoli’de 1 gece konaklamaktadır. Bir hafta süren tur boyunca söz konusu kentler ayrıntılı olarak gezilmektedir. İstanbul’dan ilk olarak Milano’ya gelinmekte ve buradaki görevliler tarafından karşılanan yolcular otellerine götürülerek dinlenmeleri için biraz zaman verilmektedir. Daha sonra ise Milano gezilmeye başlanmaktadır. Yapılan panoramik şehir gezisinde insanların ilgisini yaklaşık 500 yıl sonunda yapımı tamamlanan ve İtalya’nın en önemli kiliselerinden birisi olarak kabul edilen Milano Duomo’su almaktadır. Bunun dışında Fortenza Kalesi, VittorioEmmanuele Galerisi gibi yerler de ziyaret edilmektedir. Geceyi Milano’da geçiren katılımcılar ertesi güne güzel bir kahvaltı ile başladıktan sonra ekstra ücret ödemek şartı ile Verona Garda Gölü turuna katılabilmektedir. İstemeyen kişiler ise burada zaman geçirmektedir.

Milano’dan sonra Gondollar Şehri olarak da bilinen Venedik’e geçiş yapılmakta ve buradaki güzellikler daha yakından görülmektedir. Sular altında bulunan şehirde ulaşım gondollarla sağlanmakta ve bu da oldukça ilgi çekici manzaraların oluşmasını sağlamaktadır. Buradan sonra ise bir başka özel yer olan Floransa’ya geçilmektedir. Floransa’da bulunan PonteVecchio Köprüsü, Arno nehri ve Santa Maria Del FioreDuomo’su gezilmektedir. Diğer günü serbest olarak geçiren katılımcılar ardından ülkenin başkenti Roma’yı ve Napoli’yi de detaylı olarak gezdikten sonra İstanbul’a geri dönmektedir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*