Brugge İçinde Kanal Turu ile Şehri Tanıyın

Belçika denildiğinde kanalları ile ünlü olan Brugge şehrinden söz etmemek olmaz. Belçika’nın kuzeyinde yer alan bu masallar şehri, rüya gibi mimarisi ile görenlerin akıllarına kazınmayı başarıyor. Birçok tur imkanlarının sağlandığı şehre giden çiftler, çikolata kokusu tadında geçen romantik günleri ile aşk tazeleme imkanı yakalıyorlar. Yılın hangi döneminde giderseniz gidin, aşkın kentinde aşk bir başka yaşanıyor!

Brugge İçinde Kanal Turu İle Şehri Tanıyın

Yüzyıllardır bozulmadan korudukları hayran bırakan mimari dokusunun yanı sıra Brugge turları esnasında binbir çeşit çikolata ve biranın da tadına bakma imkanı ayaklarınıza geliyor. Her şeyden kilometrelerce uzakta, kanalları ile ünlü olan bu şehirde kanal turuna çıkmak ise size tüm dertlerinizi unutturuyor. Brugge içinde kanal turu ile şehri tanıyın imkanı turlar tarafından sizlere büyüleyici atmosferi derinlemesine solumanızı sağlıyor.

Zorlanmadan, yanınızda hem Brugge sokaklarına dair tüm detayları hem görmeniz gereken tüm yerleri hem de şehrin tarihini bilen bir rehberle bu tatili gerçekleştirmenin keyfi bambaşka. Döndüğünüzde anlatacak çok şeyiniz olsun istiyorsanız Brugge tur paketleri konusunu bir kez daha düşünün. Hem keyfinize hem cebinize hitap eden bir tatilde yılın tüm yorgunluğunuzu atmak garanti!

Mimaride tercih ettikleri estetik dokunuşlarla adeta lezzetli kocaman dilim bir pastayı andıran Brugge, Belçika’nın hem en aşk kokan hem de en çikolata tadındaki şehri. Brugge sınırları içerisine ilk adımını atan birçok kişi, tatilin son anına kadar aynı fikirde; Kendimi bir masalın içindeymiş gibi hissettim. Kanalları ile ünlü bu şehirde eşsiz bir kanal turu şehir hakkında detaylı bir gezi için yeterli. Ancak tekne turu beni kesmez daha fazlası lazım diyenlerdenseniz, kanal kenarında sevgilinizle yapacağınız bisiklet turu veya el ele uzun, romantik yürüyüş imkanı da mevcut.

Tatil dönüşü sizin yanınıza kar kalan anıların yanında sevdiklerinize de Brugge’yi hatırlatacak küçük bir anı götürmek istiyorsanız rahibe işi hazırlanmış yüzlerce çeşit, her dükkanda bulabileceğiniz danteller ilk sırada geliyor. Onun dışında magnet koleksiyonunuzun en nadide parçasını oluşturacak olan binlerce magnet modelleri de her dükkanında bulabileceğiniz hatıralıklardan bir tanesi!

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*