Almanya – Polonya – Slovakya – Avusturya Turu

Kalkış noktası İstanbul Atatürk Havalimanı varış noktası Almanyanın Berlin şehrindeki Tegel Airport Havalimanı olup dönüşün Viyananın Schwechat Havalimanı olan Almanya Polonya Slovakya Avusturya turu 7 gece 8 gün sürmektedir. Ülkelerin gezilecek bütün alanlarını kaplayan Almanya Polonya Slovakya Avusturya turu 1 gün uçakla varılan Berlin şehrinin Brandenburg Kapısı ve Zafer Sütunu gezilir. Ardından parlamento binası Reichstag, Alexanderplatz, Berlin Katedrali, Postdamer Platz alışveriş bölgesi Kurfürstendamm, sulh ve barış için anıtı Kaiser Wilhelm Anıt Kilisesi, soğuk savaşın en doruk noktada yaşandığı Checkpoint Charlie’yle günün gezisi tamamlanır. Ertesi gün Berlin’den Dresden’e geçilir.        

                                                                                                                                                                
2.Gün: Panoramik şehir turunda Dresden’in olağanüstü barok başyapıtı Zwinger, Brühl Terasa, eski kraliyet sarayı Residenzschloss, ünlü tiyatro Semperoper, Albertinum, Augustus Köprüsü’nden sonra Kuzey’in Venedik’i olarak bilinen Wroclaw şehrine varılıp orada konaklanır.

3.Gün: Heykellerinden dolayı cüceler şehri olarak anılan Wroclaw şehrinde St. John Katedrali, Gotik mimarisiyle Belediye binası, Ortaçağ’da Kasaplar Çarşısı olup günümüzün Rektörlük Binası ve Profesörler Bahçesi görüldükten sonra Varşova’ya varılır. Varşova’da Trzech Krzyzy Meydanı, Lazienski Park’a kadar giden Kraliyet Yolu, St. Anne’s Kilisesi, Fransa’daki Versay Sarayından esinlenerek yapılmış Saxon Garden, turistler için çok popüler olan Kale Meydanı, Lazienki Parkı ve Charles de Gaulle Meydanı görüldükten sonra otelde dinlenmeye geçilir. 4.Gün: Krakow’da St. Mary kilisesi, Wawel Sarayı Kompleksi, Aziz Florian Kapısı, Skiennice, Rynek Glownly, gözetleme kulesi Barbakan, Kopernik’in evi, Vistülü (Wisla) Nehri, 12 Havariler Kilisesi gezilerek gün bitirilir.                                                                                                                      5. Gün:  Bütün gün dünyanın en antik madeni UNESCO Dünya Kültür Miras Listesi’ndeki Wieliczka Tuz Madeni gezilir ve serbest zaman sonrası dinlenmeye geçilir.

6.Gün: 6 milyon insanın hayatını kaybettiği, Avrupa’nın en büyük Yahudi toplama kampı Auschwitz ve Birkenau Kampı’nda gaz odaları 11 numaralı blok sonrasında Oswiechim’den yaklaşık 3 km uzaklıktaki Birkaneu II kampı gezilerek Viyana’ya hareket edilir.                                          7.Gün: Viyana’da Holfburg Sarayı, Aziz Stephan Katedrali, Parlamento Binası, dünya operasının merkezi Opera Binası, Mariahilferstrasse, Avrupa’nın en büyük kütüphanesini barındıran Viyana Üniversitesi, Prater Lunaparkı ve Stadpark gezilir.                                                           8.Gün: Slovakya’nın başkenti Bratislava’ya varılıp Cumil heykeli, UNESCO Dünya Kültür Miras Listesi’ndeki şehrin en güzel bölgesi Hlavné Namestie, Kutscherfeld Sarayı, Maximilian Çeşmesi, şehrin kapısı Michael Gate, görkemli kale bölgesi ve şehrin en güzel sarayı Primate ziyaret edildikten sonra uçuş için Viyana Havalimanına varılıp yerel saat 14:10 uçağı ile İstanbul’a dönülür.

 

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*