THY ile Palermo Catania Tur Paketi

İtalyanın en güneyindeki Sicilya Özerk Bölgesinin başkenti Palermo ile Sicilya Adasının doğu kıyısında kalan Catania için çeşitli tur paketleri bulunmaktadır ki en uygun ve konforlu paketi THY ile gerçekleştirmek mümkün olmaktadır. İstanbul Atatürk Havalimanı Dış Hatlar terminalin gidiş bölümünde başlayan THY ile Palermo – Catania Tur Paketi Catania’ya varış ve Palermo’ya hareketle devam eder. Palermo şehir turunda, Via Roma ve Via Liberta caddeleri, Quattro Canti Meydanı, Cappella Palatina, Normanni Saray,  San Giovanni Katedrali, Politeama Meydanı görülecek yerler arasındadır.  Panoramik gezinin ardından özel otobüslerle konaklamak için otele transfer sağlanır.

2.Gün: Kahvaltıdan sonraki serbest zamanda arzu eden misafirler rehber eşliğinde ekstra yapılacak olan Trapani, Erice, Corleone turuna dahil olabilirler.

San Lorenzo katedrali’nin ve az katlı kart postal görünümlü evleriyle Trapani, avlulu taş evleri ve sokaklarıyla bilinen Erice, zamanında Sicilyalı büyük mafya ailelerinin yaşadığı Corleone ve Mafya Müzesi gezildikten sonra konaklamak için otele geri dönülür.

3.Gün: Otelde alınan kahvaltının ardından Katanya’ya giderken yol güzergahı üzerindeki Tiran Denizi kıyısında küçük şirin balıkçı kasabası Cefalu’ya ekstra düzenlenen tura arzu eden misafirler katılabilir. Cefalu’da balıkçılar kapısı ve 12. yüzyıldan kalan Katedrali ziyaret edilip kasabanın sokaklarında gezildikten sonra Katanya’ya varılır. Katanya panoramik kent gezisinde, Fontana Dell’elefante, Etna Caddesi, Duomo Katedrali ve Cumhuriyet Meydanı gibi önemli yerler gezilir. Gezinin ardından gece konaklamak için otele transfer sağlanır.

4.Gün: Sabah kahvaltısından sonraki serbest zamanda dileyen ekstra olarak düzenlenen Savaco, Taormina ve Messina turuna katılabilir. Savaco’da Cappucini Manastırı, Bar Vitelli ve San Michele Kilisesi görülür. Savaco’nun ardından Sicilya Özerk Bölgesinin en güzel kıyı kenti ve İyon Denizinin gözdesi Taormina’ya geçilip Tauro Dağı’nın eteğindeki kentte bulunan hediyelik eşya satan dükkanlar gezilip eşsiz güzellikteki manzara izlenir. İtalya’yı Sicilya Özerk Bölgesinden ayıran Avrupa’nın en önemli boğazı Messina’da harika fotoğraflar çekilip Duomo Katedrali ziyaret edilir.

5.Gün: Kahvaltının ardından rehber eşliğinde ekstra yapılan Etna ve Siracusa turuna dileyenler katılabilirler. Avrupa’nın en yüksek volkanik dağı olan Etna gezildikten sonra Siracusa’ya geçip Altın Kale, Aretusa Çeşmesi, Diana Çeşmesi, Katedral, Apollon Tapınağı görülür.  Siracusa’dan sonra Catania Havalimanına transfer sağlanır. İstanbul’a vardıktan sonra gezi sona erdirilir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*