İstanbul Çıkışlı İsviçre Fransa Almanya Turları

İstanbul Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali çıkışlı olarak gerçekleştirilen Avrupa turları içindeki gözde rotalardan oluşan İsviçre ile Fransa ve Almanya gezisi kişi başı 798 Euro olup 3 gece 4 gün sürmektedir. İstanbul Çıkışlı İsviçre Fransa Almanya Turları Almanya ile Fransa’nın sınırında yer alan Basel Havalimanına varışın ardından başlayan Basel turu ile devam etmektedir.

1.Gün: Ren Nehri ile denize bağlanan bir liman kenti olan Basel gezisinde, eski şehirden kalmış olan Spalentor kapısı, Erasmus’un kurduğu ilk üniversiteyi,  Basel Katedrali ve Rothaus Binası gezilir. Panoramik şehir turundan sonra serbest zaman verilmektedir. Konaklama Basel’deki otelde gerçekleşmektedir.

2.Gün: Oteldeki kahvaltıdan dileyen kenti serbest dolaşabilir, dileyen ise Alsace turuna katılabilir. Ortalama 85 Euro karşılığında ekstra olarak düzenlen Alsace turunda Starzburg, Colmar, Mulhouse gezilir. AB Parlamentosu’nun merkezi olan Strazburg’da, UNESCO Dünya Mirasları Listesi’nde yer alan Grnade İle, yarı ahşap evler ve Notre Dame Katedrali gezilir. Özel tasarım evleri, rengarenk çiçekleri ve üzüm bağları ile ünlü Küçük Venedik Colmar gezilir. Mimari açıdan Almanya’nın yapılaşmasına benzeyen, Türk kasabasını andıran Değirmen Köyü Mulhouse ziyaret edildikten sonra konaklamak için Basel’e dönülür.

3.Gün: Kahvaltıdan sonra rehber eşliğinde ekstra düzenlenen Schaffhausen ve Freiburg turuna arzu eden ziyaretçiler katılabilir. Schaffhausen kentinde her yıl milyonlarca turistin kente gelmesini sağlayan şelale bulunmaktadır. Bu şelale 150 metre genişliğinde 23 metre derinliğindeki Avrupa’nın en büyük şelalesi olan Rhein’dir.

Rhein Şelalesinin çılgın suları görüldükten sonra Almanya’nın hareketli fakat bir o kadar da şirin bölgesi olan Freiburg’a geçilir. Freiburg, Karaorman sınırında yer alan bir şehir olup muhteşem ve renkli mimari yapıları ile görülmeye değer en gözde kentlerden biridir. Ortalama 55 Euro karşılığına ekstra olarak düzenlenen Schaffhausen ve Freiburg turunun ardından gece konaklamak için otelin bulunduğu Basel’e geri dönülür.

4.Gün: Sabah kahvaltısının ardından odaların boşaltılması, çıkış işlemlerinin yapılması ve ardından rehberin belirleyeceği saatte havaalanına transfer yapılır. Uçuşta sıkıntı yaşamamak için en az 3 saat önce havaalanında olmakta fayda vardır. Bilet, bagaj ve pasaport kontrol işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları’nın tarifeli uçağı ile İstanbul Atatürk Havalimanı’na dönüş yapılarak  İstanbul çıkışlı İsviçre Fransa Almanya turu sona erdirilir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*