Hollanda Almanya ve Belçika Turu

Turu gerçekleştirmek için Ankara şehrindeki Kuğulu Parkın karşısında sabahın erken saatinde buluşup Avrupanın en çok turist çeken ülkeleri arasında yer alan Hollanda ile Almanya ve Belçika gezisinin birinci günü başlar. 1.Günü Ankara’dan başlayan Hollanda Almanya ve Belçika Turu İstanbul Atatürk Havalimanından diğer katılımcılarını aldıktan sonra Amsterdam’a iniş ve şehir turu ile devam eder. Panoramik Amsterdam turunda, Jordaan Bölgesi, çiçeklerle bezenmiş kanalları, Kralların taç giydiği Nieuwe Kerk kilisesi, Kraliyet Sarayı, Rembrandtplein Meydanı, Begijnhof, Çiçek Pazarı ve Dam Meydanı görülüp konaklamak için otele geçilir.

2.Gün: Kahvaltıdan sonra Hollanda’nın simgesi haline gelmiş olan yel değirmenlerinin de görüleceği kırsala doğru yol alınarak Marken ve Volendam kasabalarına varılır. Geleneksel ayakkabı üreten ve satışını yapan atölyeler, dünyaca ünlü lezzet kaşarın üretildiği fabrikalar gezilip hediyelik ve hatıralık ayakkabı, peynir alımından sonra Amsterdam kent merkezine dönülür. Şehir merkezindeki tura ekstra ücrete tabi olarak düzenlenen kanal tekne turu ile devam edilir.

3.Gün: Amsterdam’daki otelde yapılan kahvaltının ardından Köln’e geçilir.  Almanya’nın en büyük kenti olan Köln’e vardıktan sonra hemen şehir turu yapılır. Eski şehir meydanı Altermarkt, Köln Katedrali, St. Martin Katolik Kilisesi, Kardinal Höffner Meydanı ve Belediye Binası’nın ziyaret edileceği turun bitiminde gece konaklamak için otele geçilir.

4.Gün: Köln’de yapılan sabah kahvaltısından sonra Belçika’nın başkenti Brüksel’e geçilir. Brüksel’e ulaşmanın ardından panoramik şehir turu yapılır.

Brüksel’de yapılan gezide, şehrin simgesi Atomium Heykeli, Kraliyet Sarayı, Belediye Binası ve en yoğun meydanı Grand Place gezildikten sonra konaklamanın yapılacağı otele varılır.

5.Gün, çikolatası, UNESCO Dünya Mirası Listesinde yer alan Ortaçağ dokusunu koruyan yapıları, kanalları ve köprüleri ile ünlü Brugge’e geçilip kentin meydanları ve sokakları görülür. Konaklama için tekrar Brugge’den Brüksel’e dönülür.

6.Gün: Brüksel’de alışveriş ve şehri keşfetmek için verilen serbest zamanın ardından geri dönüş yolculuğu için havaalanına transfer gerçekleştirilir. Brüksel’den başlayan geri dönüş yolculuğunun ilk durağı İstanbul Atatürk Havalimanı’dır. İstanbul katılımcıları ile vedalaştıktan sonra Ankara Esenboğa Havalimanı’na uçulur. Ankara’ya inip katılımcılardan ayrıldıktan sonra Hollanda Almanya ve Belçika turu sona erer.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*