İstanbul Hareketli Polonya Poznan Turları

Polonya şehirleri arasında yer alan Poznan ülkenin en önemli kültür ve ekonomi merkezlerinden olmasının yanı sıra gezilebilecek yerlerin büyük bir bölümüne ve hareketli gece hayatına sahip olması nedeni ile İstanbul gibi popüler şehirlerden gezi turları düzenlenmektedir. Genellikle İstanbul hareketli Polonya Poznan turları seçeneklerini değerlendiren turistler uygun ödeme seçenekleri ile muhteşem bir tatil fırsatı yakalamaktadır. Düzenlenen turlar ortalama 349 Euro’dan başlayan fiyat seçenekleri ile yolculara sunulmaktadır.

Programa dahil olan kişiler 1.günde İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali’nden Almanya Berlin’e uçuş gerçekleştirmektedir. Berlin’e varış sonrasında otobüs yolculuğu ile Poznan’a ulaşım sağlanabilmektedir. 2.gün programında Poznan şehir turu yapan kafile burada; The Palm House, St.Maria Magdelana Collegiate Kilisesi, Özgürlük Meydanı gibi önemli yerleri görebilmektedir. Gezi sonrasında Varşova’ya doğru yola çıkan kafile ekstra gezilere de dahil olabilmektedir.

3.günde Varşova şehir turu ile güne başlayan turistler burada; Kraliyet Sarayı, III. Zygmunt Waza sütün heykeli, Deniz Kızı Sirena Anıtı, Madam Curie’nin evi gibi önemli yapıları ziyaret etmektedir. Ekstra tur kapsamında ek ücret ödemesi ile Czestochowa, Bakire Meryem Tapınağı gezilebilecek yerler arasında bulunmaktadır. Tur programının 4.gününde Krakow’a ulaşan kafile şehir turu gerçekleştirmektedir. Tarihi şehir merkezi gezisi sırasında; Wawel Kalesi, Pazar Meydanı, Wawel Katedrali, Meryem Ana Bazilikası, Florianska caddesi, Barbakan, Slowacki Tiyatrosu görülecek yerler arasında bulunmaktadır. Gecelemenin otelde yapılmasının ardından 5.gündeWroclaw’a doğru yola çıkan kafile şehir turu sırasında Auschwitz –Birkenau Nazi kampını ziyaret etmektedir. Yanı sıra; Market Meydanı, Katedral Adası, Ostrow Tumski görülecek yerler arasındadır.

6.gün Berlin’e hareket eden kafile gidiş güzergahında; Tiyatro Meydanı, Semper Opera Binası, Kadınlar Kilisesi, Martin Luther Meydanı ve Prag Caddesi gibi yerleri yakından ziyaret etmektedir. Berlin’e varış sonrasında otele yerleşen konuklar bir gece konaklamanın ardından 7.günde Berlin şehir turu gerçekleştirmektedir. Şehirde görülecek olan yerler; Alexanderplatz,Nikolai Meydanı,Schlossplatz ve Unter, Friedrichstraße ve Gendarmenmarkt Katedrali, Checkpoint Charlie,Fernsehturm, Berlin Duvarı kalıntıları bulunmaktadır. Turistler ekstra turlar kapsamında da UNESCO Dünya Mirası listesinde yer alan; Tarihi Değirmen Ende, Sanssouci Sarayı, Brandenburg Kapısı, Nikolai Kilisesi, Dikilitaş, Rus Kolonisi Aexandrowka, Fransız Kilisesi gibi önemli yerleri de ziyaret edebilmektedir. 8.gün çıkış işlemlerinin ardından İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’na varış gerçekleştirilmesi sonucunda tur programı sona ermektedir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*