Adım Adım Büyük Avrupa Turu

Büyük Avrupa turu söz konusu olduğunda tabiri yerindeyse adım adım Avrupa turu tarzındaki turların oldukça cazip seçenekler sunduğunu söylemek mümkün olmaktadır. Avrupa turları çok çeşitli olmakla birlikte en uzun süren ve bütün Avrupa ülkelerini kapsayan Büyük Avrupa için 16 gece 17 günlük bir zaman dilimi ayırmak gerekecektir ki adım adım her bir noktasına kadar turu tam olarak yapılabilsin.

1.Gün Kadıköy Evlendirme Dairesinin önünden başlayan Adım Adım Büyük Avrupa Turu ilk varış noktası Kavala’dır.

2.Gün: Kavala kurabiyesi tadımı, kahvaltı ve Kavala sahilleri gezisinden sonra Selanik’e doğru yola çıkılır. Ulu Önder Atatürk’ün doğduğu kentte panoramik şehir turu yapıldıktan sonra Yunanistan nın Adriyatik kıyısındaki liman kenti olan igomentisaya geçilir.

3.Gün:  Otobüsle Roma’ya doğru yol alınır. Roma’da, Vatikan ve San Pietro Katedrali, PietaCollosseo, CircoMassimo yarış alanı, Traiano Forumu, İspanyol Merdivenleri, Aşk çeşmesi, Vittoriano Zafer Anıt, Venedik meydanı gezilir.

4.Gün: Floransa’ya varışın akabinde, Michel Angelo Tepesi, Santa Maria del Fiore Katedrali, Senyorlar Meydanı ve Sarayı, Giotto’nun Çan Kulesi gezildikten sonraki serbest zamanda dileyenler Pissa Kulesi turuna katılabilir.

5.Gün: Venedik’e geçilir. Venedik’te, vapurettolar vasıtası ile San Marco Meydanına geçilir. Rehberle yapılacak gezi sırasında, Rialto Köprüsü, San Marco Katedrali, Büyük Kanal, Dükler Sarayı görülür. İsteyenler Gondol keyfi yapabilir.

6.Gün: Otobüslerle İtalya’nın mode kenti Milona’ya geçilir. Yolda dileyenler Verona ve Garda Gölü Turuna katıldıktan sonra Milano’ya geçilir. Milano’da, Ünlü Doumo meydanı, Doumo Katedrali, Ünlü  Buenos Aires Bulvarı ve GaleriaVittoriaEmanuele Çarşısı gezilip alışveriş yapılır.

7.Gün: Yol üzerinde ekstra yapılan Cenevre Lozan turunun ardından Lyon’a varılır. Dünyanın başlıca ipek üretim merkezi olan Lyon şehir turunda, Notre Dame Adası, eski şehir, Leman Gölü, Büyük Katedral ve Mont Blanc Köprüsü ziyaret edilir.

8.Gün: Moda’nın kalbi Paris’e geçilir.

9.Gün: Paris gezisinde, masallara konu olan Notre Damme Kilisesi, Opera Binası, Concorde Meydanı ve Zafer Takı, Louvre Müzesi gibi önemli yerler görülür. Kalan serbest zamanda isteyenler Seine Nehri Tekne Turu ve Eyfel kulesi turuna dahil olabilir.

10.Gün: Brüksel’e geçilip, Grand Place, Heysel stadyumu ve Borsa Binası Atomium gezilir.

11.Gün: Amsterdam’a varılıp, Kırmızı Fener Sokağı,  dünyaca ünlü elmas fabrikası, Dam Meydanı gibi önemli yerler gezildikten sonra dileyen Volendam ve Marken Adası Turuna katılır.

12.Gün: Avrupa’nın fuarlarına ev sahipliği yapan Hannover’den sonra Çek Cumhuriyeti Başkenti Prag’a geçilir.

13.Gün: Prag turunda, ST.Vitüs  Katedrali, Franz Kafka’nın evi, Loretta Kilisesi, Hradcany Kale  Bölgesi gezilir.

14.Gün: Viyana’nın en önemli yerleri gezilir.

15.Gün: Budapeşte gezilir.

16.Gün: Belgrad gezilir.

17.Gün: Sofya gezildikten sonra İstanbul’a dönülerek tur sona erer.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*