Polonya Muhteşem Poznan Turu

Polonya’nın 3. büyük şehri olarak adından söz ettiren, Vatra Nehri kıyısında kurulu olan, yurtdışı tatillerinden en iyi rotalardan bir tanesi olarak anılan Poznan… Hakkında çok eski yıllarda Polonya Krallığı’nın ilk başkenti olduğu söylentileri de dolaşan Poznan’da, doyasıya bir yurtdışı tatili geçirmek istiyorsanız kontenjanlar dolmadan Polonya Poznan tur fırsatlarını incelemeye başlamalısınız.

Dünya genelinde sık sık düzenlenen fuarlara ev sahipliği yapmasıyla ve en büyük fuar alanına sahip olmasıyla da ticaret dünyası içerisinde ilgi gören Poznan, tatil için de iyi bir seçenek. Wolkswagen fabrikasının bu şehirde olması ve şehir geneline bakıldığında işsizlik oranlarının çok düşük olmasından dolayı da büyük ilgi gören Poznan’da gezip görebileceğiniz birçok mekan mevcut. Tur imkanları ile gittiğinizde en meşhur tatlarını tatma, tarihi, turistik ve kültürel yerlerinde detay bilgilerini rehberlerin ağzından dinleyerek zahmetsiz, rahat bir tatil geçirme fırsatı sizlere sunulmaktadır.

Polonya Muhteşem Poznan Turu

Çocukluğunuzda mutlaka dinlemiş veya bir çocuğa mutlaka anlatmışsınızdır, 2 inatçı keçi hikayesini… Peki, bu hikaye nerede ortaya çıkıp dünyaya yayıldı ve bu kadar çok sevildi biliyor musunuz? Poznan’da. Poznan şehir gezisi esnasında rönesans mimarisini en iyi şekilde yansıtan, 2 keçinin boynuz kavgası hikayesi ile ünlenen City Hall Kulesi’ni mutlaka görmelisiniz. Kabartmalarla süslenmiş ev duvarları, rengarenk heykeller, çiçeklerle donatılmış iştahınızı açan kafelerle dolu sokaklarında Polonya Muhteşem Poznan Turu farkı ile yaptığınız gezide çekeceğiniz şahane fotoğraflar için malzeme oldukça bol!

Birçok konaklama imkanı bulunan Poznan şehir gezinizde, zaten birkaç günlüğüne çıktığınız Avrupa tatilinde böyle ayrıntılarla uğraşmak istemiyorsanız kendinizi turlara emanet edin. Onlar gideceğiniz saatten döneceğiniz saate kadar olan tüm ihtiyaçlarınızı sizler için düşünsün, ayağınıza getirsin. Üstelik rehberler eşliğinde yaptığınız şehri keşfetme gezilerinde de altın değerinde bilgileri kültür hazinenize kazandırsın.

Poznan gezinizde hem kendiniz hem sevdikleriniz için alışveriş yapmak, birkaç parça hatıra satın almak istiyorsanız seçeneğiniz bol. Şehrin en dikkat çekici alışveriş merkezlerinden bir tanesi de, eski bira fabrikasından yapılan alışveriş merkezi… Hem geçmişi hem de metrekare olarak Avrupa’nın en büyükleri arasında yer alması nedeniyle tanınan bu alışveriş merkezinde hem alışveriş yapma hem de Poznan lezzetlerini tatma fırsatı bulabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*