Rotterdam Tarihi İlgi Gören Kübik Evleri

Tarihi açıdan geniş bir kültüre sahip olan Hollanda görülmeye değer özel müzeleri ve tarihi eserleri ile yoğun ilgi görmektedir. Pek çok kişinin gitmek için hayalini kurmakta olduğu Hollanda misafirlerini unutulmaz anılar ile geri göndermektedir. Eğlence mekanları, sanat eserleri ve müzeleri ile gezmeye doyamayacağınız Hollanda’da dolu dolu tatil keyfi yaşamak düzenlenen turlar ile oldukça kolay.

Her zevke hitap eden mekanları bünyesinde barındırmakta ve her ziyaretçisini mutlu ederek uğurlaması Hollanda’nın görülmeye değer bir yer olduğunun en büyük ispatı. Hollanda’da çeşitli aktivitelere, eğlencelere ve festivallere katılma olanağınız da oldukça yüksek. Eğlence, kültür ve sanatı bir arada sunmakta olan Hollanda her yıl milyonlarca turist ağırlamaktadır.

Rotterdam Hollanda’nın ikinci büyük kentidir. Dünyanın en büyük limanlarına sahip olan Rotterdam’da konaklamak için oldukça mekan bulunmaktadır. Turistik yerlere yürüme mesafesinde olan konaklama yerleri ise en çok tercih edilen yerler arasında bulunmakta.

Rotterdam Tarihi İlgi Gören Kübik Evleri

Hollanda’nın tarihi açıdan zengin olduğu pek çok kişi tarafından bilinmektedir. Bu sebepten dolayı büyük ilgi görmekte olan Hollanda en çok Rotterdam tarihi ilgi gören kübik evleri ile ünlüdür.

Rotterdam zaten ilginç ve dikkat çekici evleri ile meşhur bir kenttir. Kübik evler Rotterdam’da en göz alıcı evler olarak bilinmekte ve ziyaretçilerin büyük beğenisini toplamaktadır.  Yapılan araştırmalara göre kübik ev fikri ilk olarak 1970’li yıllarda Piet Blom tarafından ortaya çıkmış ve Helmond bölgesinde faaliyete geçirilmiştir.

Kübik evler orta kat, yatak odası ve banyodan oluşmakta olan evlerdir. Küp evler olarak da bilinmekte olan kübik evler üçgen şeklinde bir yapıya sahiptir. Evin en üst katında ise ekstra yatak odası ya da oturma odası yer almaktadır. Kübik evler müthiş Rotterdam manzarası ile de büyük ilgi toplamaktadır. Evin alt kısımları depo şeklinde kullanılabilecek düzeyde dizayn edilmiştir.

Blaak Metro istasyonunun hemen yanında yer almakta olan kübik evlere gitmek için tramvaya binmek ve Blaak istasyonunda inmek lazım. Tramvaya binmek istemiyorsanız bisiklet ile Rotterdam Merkez Tren İstasyonundan 15 dakika gibi bir sürede kübik evlere ulaşım sağlayabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*