Belçika Çikolatasını Keşfetmeden Dönmeyin

Batı Avrupa’da dünyanın en iyi mutfaklarından birine konuk olmak, mimari, sanat ve kültüre doymak, sosyal aktiviteler ile dolu dolu bir yurtdışı tatili yapmak istiyorsanız bu sene Belçika’yı düşünebilirsiniz. Gezmesi oldukça kolay olan, sanat aşıklarının tatillerinde en sevdiği Avrupa ülkesi ve kültürel faaliyetleriyle de birçok turistin dönem dönem tercih ettiği Belçika oldukça lezzetli bir mutfağa sahiptir. Çikolata denildiğinde ilk aklınıza İsviçre geliyor alabilir ama bu tatilden sonra fikriniz tamamen değişecektir.

Belçika’da ne yenir sorusunun cevabı çoğu zaman çikolata olmaktadır. Hem kahve molalarınızda ağzınızı tatlandıracak, kocaman bir dilim pasta yemenin mutluluğunu daha ilk parçasında yaşatacak olan Belçika çikolataları, dönüşte sevdiklerinize hediye etmek için de oldukça iyi bir seçenek.

Belçika Çikolatasını Keşfetmeden Dönmeyin

Şu an dünya geneline bakıldığında en iyi çikolatalar, Belçika’da üretilmektedir. Yurtdışında en uygun Belçika turu fiyatları ile tatile çıkan birçok tatil sever de, döndüklerinde damaklarında unutulmaz bir lezzet bırakan Belçika çikolatalarının tadını hiçbir yerde bulamamaktan yakınmaktadır. Birçok turistin dönüş yoluna çıkmadan valizlerine çikolata stoğu yaptığı da görülür. Bir parçasının tadına baktıktan sonra müptelası olacağınız Belçika çikolatalarının neden bu kadar meşhur ve dillere destan olduğunu daha iyi anlayabilirsiniz.

Belçika turuna çıktığınızda şehrin birçok yerinden çikolata kokularının yükseldiğini göreceksiniz. Yolculuğunuz boyunca size eşlik edecek bu koku, tüm iştahınızı kabartacak, Belçika çikolatalarını tatmak için sabırsızlanmanıza neden olacak.

Tur fırsatlarını değerlendirerek dilediğiniz zaman hemen çıkabileceğiniz Belçika tur tatili boyunca Belçika’nın en eski kafelerinde çikolatalı kruvasanları, şekersiz, meyveyle tatlandırılmış çikolata çeşitlerini, makaronlarını, trufflarını, hiçbir yerde benzerini bulamayacağınız çikolata sunumları ile tatma fırsatı bulabilirsiniz. Amatör yemek fotoğrafçıları için oldukça zengin olan Belçika’da, kafelerde çikolata kahve keyfinizi taçlandıran şahane sunumları fotoğraflayarak takipçilerinizin de ağzını sulandırmanız mümkün.

Birçok ünlü kafesinde kahve molası vermek, eşsiz çikolatalardan doyasıya yemek için dahi gidebileceğiniz Belçika turu boyunca sizleri birçok güzellikler bekliyor. kafelerinde, restoranlarında, alışveriş merkezlerinde dahi görebileceğiniz mimarisi ile görsel şölen sunan Belçika, tatil boyunca kültür ve sanat anlamında da oldukça doyurucu bir ülke.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*