Polonya Başkenti Varşova’da Muhteşem Gezi

Polonya’nın başkenti, Türkiye’nin Ankara’sı ile özdeşleştirilen şehri, Varşova! Diğer turistik şehirlerin sunduğu tarihi, turistik kültürel detaylar göz önünde bulundurulduğunda Varşova aslında turistlere pek bir şey vadetmiyor. Fakat Varşova’nın ilginç yapılarını görmez, midenize bayram ettirecek yemeklerini tatmazsanız Avrupa’da çok şey kaçırırsınız. Turistler için şaşalı, cıvıl cıvıl bir dünya vadetmeyen Varşova’da keyifli, eğlenceli ve dolu dolu bir tatil geçirmek istiyorsanız biraz emek harcamalı, şehri keşfetmek, o gizlenen güzelliklerini gün yüzüne çıkarmak için çabalamalısınız. Bu yönüyle de zaten Türkiye’nin Ankara’sına benzetiliyor, kendisi. Genel bir bakış attığınızda çok cazip gelmeyecek bu şehre bir tur imkanı ile gittiğinizde muhteşem bir gezi fırsatı yakalayabilirsiniz. Varşova’yı avucunun içi gibi bilen rehberiniz eşliğinde harika bir tur, zahmetsizce güzellikleri önünüze serecek, her adımda Varşova’nın keyifli bir yanını tanımanıza fırsat tanıyacak olan bu turu kaçırmayın.

Polonya Başkenti Varşova’da Muhteşem Gezi

Sovyetler döneminde sert bir hasar aldığı ve zaman içerisinde toparladığı bilinen Varşova, bu yönü nedeniyle küllerinden doğan bir şehir olarak nitelendiriliyor. Varşova’da eski şehir bölgesinde zamanda bir yolculuğa çıkabilir, kenti çevreleyen ve renk katan yemyeşil parklarında keyifli bir akşamüzeri geçirebilir, özellikle meşhur gece hayatı ile çok eğlenebilirsiniz. Üstelik turunuz bir Pazar gününe denk gelirse, bu doğa harikası yemyeşil parklarda Pazar günlerine özel verilen 2 saatlik konserlerden birini de dinleme şansınız olabilir.

Tüm dünyayı saran vintage modasının kalbi Varşova’da atıyor. Vintage modasına merak sardıysanız alışveriş için Varşova’ya gitmeyi tercih edebilirsiniz. Birbirinden eşsiz, benzersiz, görenleri kıskandıracak vintage parçaları Varşova’da alışveriş yaparken keşfedebilir, hem kendiniz hem de sevdikleriniz için satın alabilirsiniz. Keyifli bir Varşova turu esnasında bir alışveriş molası vermek, çok uzun yıllar sonra dahi size Varşova’yı hatırlatacak birkaç parça satın almak isterseniz vintage kıyafet, dekorasyon ürünleri bunun için biçilmiş kaftan.

Tek başınıza gezdiğinizde Varşova’nın güzelliklerini, eşsiz yemeklerini, kendine has kültürünü keşfetmeniz biraz zor olabilir. Tur imkanları ile yapılan Varşova tatili bunu engelliyor, her anını sizin için planlıyor ve mükemmel bir Varşova gezisini size çok uygun bir ücret karşılığında hediye ediyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*