Fransa Etkinlik Çingeneler Festivali

Dünya genelinde son yıllarda adını Lavanta Bahçeleri ile duyurmayı başaran Güney Fransa’da yer alan Provence Bölgesi, içerisinde birçok yerellikle birçok köklü kültüre ev sahipliği yapmaktadır. Dikkat çekici ve kendilerine özgü bu kültürlerini tanımak amacıyla son yıllarda birçok turist Avrupa tatillerinde bu bölgeye düzenlenen turlara katılmayı tercih etmektedir. Turlar ile gidildiğinde kültürü daha iyi tanıma, bölgeyi daha ayrıntılı gezme fırsatı yakalayan turistlerin burayı tercih etmelerinin bir diğer sebebi de Çingeneler Festivali… Aynı adı taşıyan İstanbul’da ve Türkiye’nin çeşitli bölgelerinde de farklı etkinlikler düzenlense de bu Çingeneler Festivali bir başka dikkat çekici!

Fransa Etkinlik Çingeneler Festivali

Dünyanın çingene buluşmasına şahitlik etmek, oldukça yabancı olduğunuz bu kültürü tanımak ve doyasıya eğlenmek için tercih edebileceğiniz bu Fransa Etkinlik Çingeneler Festivali tam size göre! Her yaş grubuna hitap eden bir tur olduğundan ister arkadaşlarınızla ister ailenizle isterseniz de çocuklarınızla rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Tur sayesinde hem festival öncesinde ne giyilir, ne yapılır, nereye gidilir gibi birçok konuya hakim olma şansı yakalar hem de sizin için hazırlanan tüm ayrıntıların keyfini doyasıya çıkarabilirsiniz.

Bu festival boyunca dünyanın en renkli kültürüne tanık olacağınızı aklınızdan çıkarmamanız gerek. Bir etkinlik için yurt dışı tatiline çıkan birçok kişi bavulunu nasıl hazırlaması gerektiği konusunda sıkıntı yaşar. Fransa Etkinlik Çingeneler Festivali için bavul hazırlıyorsanız çok fazla şeye ihtiyacınız yok. Mevsimine göre rahat edebileceğiniz birkaç parça kıyafet ve rahat ayakkabılar, sandaletler işinizi görecektir. Ayrıca tercih ettiğiniz parçalarda ortama ayak uydurmak çingene ruhunu orada daha iyi yansıtmak için olabildiğince renkli, cıvıl cıvıl kombinlerinizi burada rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Hem Fransa’nın Provence bölgesinde kısa bir şehir turu yapma, festivalde doyasıya eğlenme, dünyanın en renkli, en neşeli, en hareketli çingeneleri ile tanışma fırsatı için bu festivali kaçırmamanız gerek. Özellikle hareketli, dolu dolu, eşsiz deneyimler ile dolup taşan bir Avrupa yurt dışı tatili turu hayal edenler için Çingeneler Festivali’ne özel tur fırsatları mutlaka değerlendirilmeli. Üstelik ödeme kolaylıkları ve her bütçeye hitap eden fiyat aralıkları ile bu artık çok kolay!

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*