Belçika Başkenti Brüksel Seyahati

Tarihi turistik gezilerden çok sanatsal ve kültürel aktiviteleri nedeniyle tatil severlerin Avrupa tatillerinde tercih ettikleri bir yer olan Belçika’nın başkenti Brüksel, birçok tur fırsatları ile daha keyifli bir tatil imkanı sunmaktadır. Brüksel’e tatile gitmeyi planlayanların aklına gelen ilk yerlerden bir tanesi Grande Palace olmaktadır. Avrupa’nın en önemli ve en hareketli meydanı olarak anılan bu meydanda geziniz boyunca Brüksel’deki mimarinin gelişmişliğine hayran kalmamanız elde değil. Tarihi dokuyu koruyan mimari özellikleri ile UNESCO Dünya Mirasları Listesi içine girmeyi de başarmış olan Grande Palace, birçok Brüksel tatil turu esnasında da ilk uğrak yerlerinden bir tanesi. Hem alışveriş için tercih edebileceğiniz bu meydanı hem de Belçika çikolatalarını tatmak, birkaç kadeh bir şeyler içmek, tatilinizin en çok dikkat çeken fotoğraflarını çekmek için de tercih edebilirsiniz.

Belçika Başkenti Brüksel Seyahati

Sosyal ve kültürel etkinliklere katılabileceğiniz bol aktiviteli bir yurtdışı tatil turuna çıkmak istiyorsanız rotanız belli; Belçika’nın Başkenti Brüksel bunun için biçilmiş kaftan. Özellikle Ağustos ayına denk gelen bir tur programına katıldıysanız Grande Palace meydanında gerçekleşen, her 2 yılda bir düzenlenen çiçek halı festivalini kaçırmamanız gerek.

Brüksel şehrinin simgesi sorulduğunda herkes İşeyen Çocuk Heykeli yanıtını vermektedir. Dünya genelinde Brüksel’in simgesi olarak kabul edilen bu İşeyen Çocuk Heykeli de tur programlarında gezilen yerler arasında yer almaktadır. Asimetrik ve gotik detayları ile mimari düşkünlerinin dikkatini çekmeyi başaran Brüksel Belediye Binası da Grande Palace meydanında karşınıza çıkacak olan ve ziyaret edeceğiniz yapılardan bir tanesi…

Kralın Evi Müzesi, Şehir Müzesi, Belçika Bira İmalatçıları Müzesi ve daha fazlasını bir Brüksel seyahati esnasında, tur rehberinin anlatımı ile farklı bakış açılarından bakma, tarihini öğrenme, şehre ait hikayeleri dinleme fırsatı bularak gezmeniz çok kolay. Ayrıca tur ile gittiğiniz bu tatil programında sabah kahvaltısı, uçak bileti, konaklama yeri, ulaşım gibi hiçbir sıkıntınız olmadan, elleriniz cebinizde, bol fotoğraf çekip sohbet ederek şahane bir tatil geçirebilirsiniz. Tur imkanlarından yararlanmak için kontenjanlar dolmadan erken rezervasyon yaptırmayı uygun fiyatlara tatile çıkma fırsatından faydalanmayı unutmayın.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*