Erasmus Köprüsünde Yolculuk Keyfi

Pek çok yapıyı bünyesinde bulundurmakta olan ve turistlerin büyük ilgisini çeken Rotterdam mimari yapılara sahiptir. Gezilecek alanlarının zenginliği ile ünlü Rotterdam pek çok misafirine ev sahipliği yapmakta ve en çok tercih edilen yurt dışı seyahatlerinin başında gelmektedir. Rotterdam 2. Dünya savaşından sonra büyük zarara uğrayarak komple yıkıldı ancak daha sonra en baştan kurularak farklı bina tasarımlarına ev sahipliği yaptı. Rotterdam genel olarak değişik bina tasarımları ile ilgi çekmekte ve değişik yapılar oluşturmaktadır.

Rotterdam eğlenceyi seven kişilerin keyifli zamanlar geçireceği bir tatil noktasıdır. Dönem dönem yapılan tur kampanyalarına katılım sağlayarak Rotterdam’a seyahat edebilir ve unutulmaz anılar ile kendinizi farklı bir dünyada hissedebilirsiniz. Eğlence merkezi olan Rotterdam’da sıklıkla festivaller ve açık hava konserlerine rastlamak da mümkün. Bu tür aktivitelere katılım sağlayarak sınırsız eğlencenin tadını doyasıya çıkarabilirsiniz.

Erasmus Köprüsünde Yolculuk Keyfi

Erasmus köprüsü 6 Eylül 1996 yılında faaliyet göstermeye başlamıştır. Kraliçe Beatrix tarafından kullanıma açılmakta olan Erasmus köprüsü Avrupa’nın en meşhur köprüleri arasında ilk sıralarda yer almaktadır. Bunun sebebi ise Erasmus köprüsü Avrupa kıtasında yer almakta olan en uzun ve en ağır köprü olmasıdır.

Erasmus köprüsü Nieuwe Maas Nehri’nin her iki yakasını birbirine bağlamakta ve Rotterdam’ın kuzey ve güneyi arasında önemli bir bağlantı noktası olarak kabul edilmektedir. Ulaşımda büyük kolaylık sağlamakta olan Erasmus köprüsü 802 metre uzunluğundadır. Asimetrik bir sütun tarafından taşınmakta olan köprünün yüksekliği ise yaklaşık olarak 139 metredir. Erasmus köprüsünün maliyeti yaklaşık olarak 75 milyon Euro gibi bir tutara ulaşmıştır. Ancak elde edilen bu mükemmel sonuç tam anlamı ile maliyetinin hakkını vermektedir.

Erasmus köprüsünde yolculuk keyfi ise bambaşka. Mimar Ben van Berkel tarafından tasarımı yapılarak planlanan ve faaliyete geçtikten sonra oldukça ünlü olan Erasmus köprüsü dans gösterilerinde, yarışma gösterilerinde ve Hollywood filmlerinin sahnelerinde sıklıkla görsel olarak kullanılmaktadır. Rotterdam’a seyahat eden kişilerin görebileceği Erasmus köprüsü kentin en hareketli ve en göz alıcı köprüsüdür. Bu köprüde yolculuk yaparken kendinizi bambaşka bir dünyada hissetmeye hazır olun.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*