Belçika Tarihi Mekan Gezisi 8 Gün 7 Gece

Tarihi mimarisi ile dikkat çeken, sanatsal ve kültürel sosyal yaşamı ile birçok yerli yabancı turistin belli dönemlerde gitmeyi tercih ettiği Belçika’da rüya gibi 8 gün 7 gecelik bir tatil hayal değil. Avrupa’nın batısında yer alan Belçika, Hollanda, Fransa, Lüksemburg, Almanya ile komşu olduğundan dolayı tek vize ile birkaç Avrupa ülkesi görme şansı sağlayan turlar ile birçok turisti ağırlamaktadır. Ülkenin en renkli ve eğlenceli bölgesi olan Brugge, daha sonra en popüler şehri Brüksel sayesinde de hem yaz hem kış turizminde dünyanın dört bir yanından tatil amaçlı çok sayıda turist gelmektedir.

Turist ağırlamaya alışık olan bu şehirde tarihi dokuların elinizi her kaldırdığınız yerde karşınıza çıkması, sanki zamanda bir yolculuk yapıyor hissi uyandırabilmektedir.

Belçika Tarihi Mekan Gezisi 8 Gün 7 Gece

Avrupa ülkeleri arasında Orta Çağ’dan miras kalan dokularını başarılı bir şekilde koruyan, mimarisi ile bu yönde dikkat çeken Belçika, tarihi mekan gezisi yapmak isteyen turistlerin hayran kalacağı bir ülke. Özellikle sokaklarında gezerken karşılaşacağınız yok olmaya yüz tutmuş ancak Belçika’nın usta mimarisi sayesinde koruma altına alınmış olan yapılar mimaride ne kadar gelişmiş olduklarını kanıtlar niteliğinde…

Mutfağından çıkan kendi has biraları, her meyveden yaptıkları içkileri, meşhur çikolataları, yedikçe yiyesiniz gelen waffleları ile damak zevklerine hayran kalacağınız Belçika turu boyunca tarihi dokularına da hayranlık duyacaksınız. Fotoğraf çekmek için birbirinden değerli yapılar, tarihi mekanlar sunan Belçika’da tur ile oldukça kolay gezilmektedir.

Evlerinden alışveriş merkezlerine kadar neredeyse tüm mimarisinde tarih kalıntılarının esintilerini korumaya devam eden Belçika’da sizlere sunulan tur rehberi fırsatıyla tüm tarihi geçmişini öğrenme fırsatı sağlanmış olmaktadır. İstediğiniz tarih aralıklarında üstelik ödeme kolaylıkları ile sunulan bu tur ile tatil yapmak, zahmetsizce Belçika’yı gezmek sizlere gerçekten tatil yaptığınızı hissettirecektir.

Tarihi dokuları arasında zamanın nasıl geçtiğini anlamadığınız geziler yaparken burnunuza hep bir çikolata kokusu gelecek; Belçika’nın meşhur çikolatalarının, her köşe başında yapılan wafflelarının kokusu! Tadı damağınızda kalan Belçika çikolataları sayesinde dönüş yoluna çıkmadan sevdiklerinize ne götüreceğinizi de uzun saatler boyunca düşünmeyeceksiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*