Belçika Patates Kızartması Keyfi

Belçika turu esnasında ne yenilir merak ediyorsanız listede patates kızartması görmek sizi biraz şaşırtabilir. Türkiye’de neredeyse her kahvaltıda ve sık sık akşam yemeklerinde yediğiniz patates kızarmasının Belçikalılar için hayati önem taşıdığını biliyor muydunuz? Belçikalılar patates kızartmasını o kadar çok seviyor ve değer veriyor ki onun için ABD ile araları dahi açılmış. Üstelik patates kızartmalarının da tıpkı Türk kahvesinde olduğu gibi UNESCO listesine girmesini istiyorlar.

Belçika sokaklarında tur rehberinizin anlattığı bilgileri dinlerken her köşe başından kızgın yağa atılan ve iştahla yenen patates kızartmalarının sesini duymanız mümkün. Çünkü Belçikalılar için patates kızartması bir yemek değil, bir yaşam biçimini ifade ediyor.

Belçika Patates Kızartması Keyfi

Patates kızartması çok alışık olduğunuz bir yemek olduğundan dolayı tur rehberiniz tarafından öğle yemeğinde patates kızartması teklifi yemek önerildiğinde pek cezbedici bulmayabilirsiniz. Hatta daha meşhur bir yemek arayışına girebilirsiniz fakat boşuna çabalamayın. Ne kadar çabalarsanız çabalayın, dönüp dolaşıp yine adres waffle, bira ve çikolatalardan sonra patates kızartmasına geliyor.

Yurtdışı tatillerine tur ile gitmenin avantajını bir kez çıkmadan anlayamazsınız. Birçok tatil sever kendi çıktıkları tatiller ile tur tatillerini kıyasladıkları zaman arada büyük bir farkın olduğunu ve mümkün olduğunca tur ile gezmeye gayret edeceklerini ifade etmektedir. Tur için ödediğiniz ücretin içinde birçok ücretin dahil olması veya her şey dahil Belçika turu kampanyalarından yararlanmak tatil boyunca paranızın hesabını yapmadan, bütçenizi sarsmadan Avrupa’da keyifli bir tatil geçirmenizi sağlamaktadır.

İnternet üzerinden kısa bir araştırma ile tüm Belçika turu fırsatlarına ulaşabilirsiniz. İsterseniz Brüksel, Brugge gibi Belçika’nın en meşhur, en popüler şehirlerinde bir tatil geçirin; isterseniz de tek vize ile birçok Batı Avrupa şehrini görebileceğiniz Belçika’yı da içine alan bir tatil turunu seçin. Tercih tamamen size kalmış. İstediğiniz tarih aralıklarında seçiminizi yapıp erken rezervasyonunuzu oluşturarak hemen çıkabileceğiniz Belçika turunda sanata, mimariye, kültüre doyacaksınız. Bunun yanı sıra dönerken Belçika çikolatalarından sevdikleriniz için de birer kutu almayı ve Belçika tatiliniz boyunca lezzetli patates kızartmasının keyfini çıkarmayı unutmayın.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*