4 gün 3 Gece Almanya Leipzig Turu

Avrupa’da ticaret ve fuarın en doğru adresi olarak bilinen Leipzig, aynı zamanda klasik müzikte devleşmiş isimlerden biri olan Johann Sebastian Bach’ın da memleketi olarak dünya genelinde adını duyurmayı başarıyor. Yılın her anı hem yerli hem yabancı turistlerin en çok sevdiği lokasyonlardan biri olan Leipzig, öte yandan tarihi mimari, müzeler, sanat festivalleri ve sosyal yaşamıyla oldukça önemli bir değer taşıyor. Almanya’nın bu anlatmakla bitmeyecek olan en önemli bölgelerinden Leipzig’i görmek istiyorsanız kısa bir tur fırsatına ne dersiniz? 4 gün 3 Gece Almanya Leipzing Turu sayesinde istediğiniz tarih aralığında soluğu orada alabilir, kısa ama dolu dolu geçen bir dillere destan tatille yenilenip dönebilirsiniz.

4 gün 3 Gece Almanya Leipzig Turu

Yaz aylarında hava şartları nedeniyle daha fazla turisti ağırlayan Leipzig’e Goethe Faust adlı kitabında “Küçük Paris” lakabını takıyor. Martin Luther, Schiller, Schubert gibi birçok önemli ismin sanat akımları ile adını duyuran ve ticaretin, fuarların kalbinin attığı Leipzig’te birbirinden değerli görmeye değer tarihi kültür kalıntıları da bulunuyor.

Tertemiz sokakları, sakin insanları, dar ve Arnavut kaldırımlı sanki bir film senaryosunun içindeymiş gibi hissettiren caddeleri ile Leipzig’e turlar sayesinde gelen birçok tatil sever, hayranlığını gizleyemiyor. Rehberler eşliğinde yapılan geziler sırasında tarihi dokuların geçmişlerine, Leipzig’in savaş döneminde aldığı hasarlara, Orta Çağ atmosferini yansıtan kültürüne değiniliyor. Böylece kendi başınıza yapılan gezilerden daha fazlasını kazanma fırsatı da Leipzig kısa tatil turları ile ayağınıza geliyor.

Tarihi yapıların ardından Leipzig’te bir parça eğlenmek isterseniz Leipzig hayvanat bahçesi sizleri bekliyor. Ayrıca gezeceğiniz birçok tarihi yapıda dünya çapında üne sahip birçok müzisyenin özellikle Johann Sebastian Bach’ın birçok hatıraları bulunuyor, rehberlerden dinleyeceğiniz hikayeler oldukça ilgi çekici hale geliyor böylece.

Sizlerde bu yaz veya istediğiniz dönemde gerçekleştireceğiniz tatiliniz Leipzig’te geçsin istiyorsanız Leipzig en uygun tatil turu fırsatlarını incelemeye başlayın. Sabah kahvaltısından gece konaklamasına kadar her anı özenle planlamış turlardan hem ödeme kolaylıkları hem imkanları hem de tarihi size en uygun olanını seçin, Leipzig için hazırlanmaya hemen başlayın.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*