Diergaarde Blijdorp Hayvanat Bahçesi

Rotterdam turistlerin en çok ziyaret etmekte olduğu yerlerden biridir. Rotterdam da görülmeye değer yerlerin mesafesi birbirine oldukça yakın. Bisiklet turlarının meşhur olduğu Rotterdam’da neredeyse her adımda bisikletli kişilere rast gelmek ve kolayca bisiklet kiralayabilmek mümkündür.

Hollanda’nın ikinci büyük kenti olan Rotterdam dünyanın en büyük yat limanına sahip bulunmaktadır. Ziyaretçilerine güzel ve unutulmaz bir tatil imkanı sunmakta olan Rotterdam mimari yapısı, eğlence hayatı, festivalleri ve değerli müzeleri ile mutlaka görülmesi gereken turistik bölgeler arasında yer almaktadır. Ziyarete gelen turistlere pek çok gezi imkanı sunmakta olan Rotterdam kenti tekne turları ve kuş bakışı görme olanakları da sağlamaktadır. Büyük küçük gören herkesin büyük hayranlık duyduğu Rotterdam her yıl milyonlarca turiste kapılarını açmaktadır.

Diergaarde Blijdorp Hayvanat Bahçesi

Rotterdam’da bulunmakta olan Diergaarde Blijdorp hayvanat bahçesi Rotterdam’a ziyarete gelen herkesin mutlaka uğraması gereken yerlerden biridir.  Ziyaretçilerine keyifli ve unutulmaz anlar yaşatmakta olan hayvanat bahçesinde pek çok hayvan türü ile karşı karşıya gelebilir ve hayvanlar ile ilgili bir takım bilgilere ulaşabilirsiniz. 21 Euro giriş ücreti bulunmakta olan Diergaarde Blijdorp hayvanat bahçesi Hollanda’nın en eski hayvanat bahçelerinden biri olarak bilinmektedir. Hayvanat bahçesinde pek çok hayvan türü bulunmasına karşın aynı zamanda Oceanium akvaryumu da ziyarete açılarak gelenlerin büyük beğenisini toplamıştır.

Diergaarde Blijdorp hayvanat bahçesinde yaklaşık olarak 5820 adet hayvan yaşam sürmektedir. Güney Hollanda’da bulunmakta olan Diergaarde Blijdorp hayvanat bahçesi 1857 yılından bugüne faaliyet göstermekte ve her geçen gün ziyaretçi sayısında artış gözlemlenmektedir.

Diergaarde Blijdorp hayvanat bahçesinde gelen ziyaretçiler tarafından en çok ilgi gören hayvanlar ise; batı gorili, karuna, kamina, nasibu, hima ve aybodur. Hayvanat bahçesinde ziyaret ettiğiniz hayvanları beslemeniz de mümkün. Kapalı kafeslerde tutulmakta olan hayvanlar eğitmenler eşliğinde sürekli olarak kontrol edilmekte ve güvenlik seviyesi her zaman en üst seviyede tutulmaktadır.

Hollanda turlarına katılım sağlayarak hem daha fazla yer gezme imkanına sahip olabilir hem de uygun fiyat kampanyaları ile hayalinizdeki tatili gerçekleştirebilirsiniz. Turlar ile yapılan seyahatler rehberler eşliğinde gerçekleşmektedir.

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*