Belçika Turunda Çikolatanın Keyfine Varın 

Belçika’da ne yenir sorusuna giden, gitmeyen herkes çikolata, bira ve midye cevabını verir. Özellikle çikolatalarının lezzeti ile dünyaya nam salan Belçika’ya sadece bir parça çikolata için gidebilirsiniz. Zaten bu lezzeti bir kez tadan kişi için Belçika çikolataları denildiğinde akan sular durmakta, ağız sulandıran lezzetin uğruna kilometrelerce yol yakınlaşmaktadır. Belçika geziniz esnasında göreceksiniz ki, birasından waffleına kadar birçok lezzeti ile dünya mutfağında adından söz ettiren ülkenin sokakları bile çikolata kokulu!

Belçika Turunda Çikolatanın Keyfine Varın 

Tarih kokan dokusuyla, romantizmin başkenti olarak anılan Brugge, doğal güzelliğine doyum olmayan Ghent, Antwerp, Brüksel ve daha fazlasını Belçika turu farkıyla gezerken damağınızda hep bir çikolata tadı hissedeceksiniz. Büyük ve görkemli binaları, tarihi dokuları, turistik alanları ile gezerken başınızı döndürecek turistik bir şehir olan Belçika, midenize bayram ettirecek lezzetleri de mutfağında bulunduruyor.

Çikolata konusunda en üst kaliteye ulaşan Belçika’da bu yüzden mutlu olmak çok zor değil! Waffle dükkanlarının sokaklarda birbirini kovaladığı, yeni tatlar deneyebileceğiniz Belçika sokaklarında tatlıya doyacağınız bir tatil için tur fırsatlarını incelemeye başlayabilirsiniz. Çünkü tur ile Belçika’ya gittiğinizde sizlere en iyi tatları sunacak restoranlarda, en iyi çikolataları, waffleları yiyebileceğiniz dükkanlarda bir tatil geçirmek daha kolay. Rehber eşliğinde tüm şehri turlarken görkemi ile göz dolduran, mimarisi ile hayran bırakan tarihlerini tek tek dinlemek ise bir ayrı keyifli…

Çikolata konusunda Belçika’nın da sadece sütlü ve bitter olarak sınırlandırdığını düşünüyorsanız büyük bir yanılgı içerisindesiniz. Çünkü Belçika çikolataları limonlu, acı biberli, bergamotlu ve aklınıza dahi getiremeyeceğiniz aromalar ile çikolataları ilk kez burada görme şansınız olmaktadır. Böylece dönüşte ne götüreceğinizi düşünmeden, dükkan dükkan hatıralık aramadan sevdiklerinizi bir kutu Belçika çikolatası ile Belçika tur tatili dönüşünde mutlu etmeniz ve onların da bu eşsiz lezzetten mahkum kalmamasını sağlamanız mümkün.

Çikolata tutkunlarının ilk fırsatta soluğu Belçika’da almak istediği aşikar… Tur fırsatlarını takip ederek istediğiniz dönemde, ödeme kolaylıkları ile bavulunuzu hazırlayıp Belçika turuna çıkmak, sadece Belçika’yla da sınırlı kalmadan çevre şehirleri görebileceğiniz bir turu kendinize hediye etmek çok kolay!

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*