3 gece malta turu

Şehrin gürültüsünden uzak 4 gün 3 gece en sevdiğiniz arkadaşlarınızı yanınıza alarak bir kaçamak yapma ve dinlenirken biraz da eğlenerek vakit geçirme düşüncesindeyseniz Malta’nın otantik ama modern çizgileri size iyi gelecektir. Üstelik gündüz ayrı gece ayrı turlayabileceğiniz Malta sokaklarında “3 gün kalır, dönerim” diyorsanız bir kez daha düşünün derim. Adanın rengarenk yapıları, pırıl pırıl özgürlük kokan sokaklarından ayrılmak istemeyeceksiniz.

Ünlü dil okullarıyla dünya önünde kendini kanıtlayan Malta’ya havayolu ile 2,5 saatte ulaşabilir, ayağınızın tozu ile Game Of Thrones setlerini ziyaret edebilirsiniz. Rüya niteliğini taşıyan bu ada ülkesi üç büyük ve iki küçük adadan oluşmaktadır. Martta açılan turist sezonu ile beraber başkent Valetta adeta bu anı bekliyormuşçasına renklenir. Festivalleri, restoranları, tarihi dokusu ile misafirlerine her sokakta tekrar tekrar “Hoş geldin.”der.  Burada cumhurbaşkanı ofisi olarak da kullanılan Grandmaster’s Palace’a uğrayabilir, Aziz John Katedrali ile de bambaşka bir havaya girebilirsiniz. İkinci durağınız muhakkak sessiz şehir Mdina olsun. Havada uçan kuşların dahi sesini duyabileceğiniz kadar düşük desibelli bu yerleşimde huzurlu birkaç saat geçirmemek içten bile değildir. Bir sonraki günlerde de Cirkewwa’ya giderek Hollywood kuşağına devam edebilir, Temel Reis’in set alanlarını görebilirsiniz. Son durağınız Gozo olsun. Eski halinde olmasa da meşhur Azur Penceresi hala büyük rağbet görmektedir. Bunda Game of Thrones’un ara sahnelerinin çekilmesinin payı da tabi ki çok büyük.

Gittiğiniz ülkeden eli boş dönmek olur mu hiç? Geri döndüğünüzde tecrübelerinizi merakla bekleyen ailenize hediye olarak dokuma, örme ve tığ işi ürünler satın alabilirsiniz. Ayrıca bir Malta dokuma halısına kim “Hayır.” diyebilir ki? Biraz daha otantik ve yöresel ürünler seven akrabalarınız için de gümüşten fotoğraf çerçeveleri, çeşitli kaşıklar ve vaftiz törenlerinde kullanılan kaseleri seçebilirsiniz. İlginç olacaktır. Ayrıca daha boğazına düşkün sevdikleriniz için de Malta siz giderken yanınıza Gozo kekiği, güneşte olgunlaşmış zeytin, taze incir, güneşte kurutulmuş domates, biberli keçi peyniri, şekerli helva, nuga ve biraz da şarap verebilir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*