İzmir Hareketli Malta Turu

En güzel Malta turu için Adnan Menderes Havalimanından Maltaya direkt uçuş bulunmadığından İzmir hareketli İstanbul Atatürk Havalimanına uçuş yapılmalıdır ki sonrasında Atatürk Havalimanından sabah uçağı ile Maltaya geçilsin. İzmir hareketli yapılacak olan Malta turu için İzmir’den uçakla gelen katılımcılar İstanbul Atatürk Havalimanından Malta Havalimanına uçuş yaptıktan sonra bekleyen transfer otobüsleri ile Üç Şehirlere ulaştırılır.

1.Gün: Şövalyelerin yurdu ve Malta tarihinin beşiği olan Vittoriosa, Senglea ve Cospicua’da panoramik şehir turu yapılır. Üç Şehirler olarak isimlendirilen bu şehirlerde yapılan turun ardından yapılan Valletta Liman gezisinin ardından otele geçilir. Tur şirketi tarafından belli bir ücret karşılığından ekstra olarak gerçekleştirilecek geziler için sayının oluşturulabilmesi adına rehberlere önceden bilgi vermek gerekecektir.

2.Gün: İsteyen bütün gün serbest zamandan yararlanabileceği gibi isteyenlerde ekstra Malta turuna katılabilirler. Turda, Avrupa’nın üçüncü büyük kubbesine sahip olan Santa Maria Assunta Kilisesi gezilip iç ve dış mimarisi hakkında bilgiler alındıktan sonra Game of Thrones dizisinin çekildiği Mdina’ya geçilir. Dizinin unutulmaz sahnelerinin çekildiği eski başkent Mdina’da, Casa Inguanez Malikânesi, Hükümet Sarayı, Katedral, Kermelit Kilisesi gezilip pastaları ile ünlü Fontenalla cafede mola verilir. Kahveler içildikten sonra keşfetmek için Başkent Valetta’ya varılır. Yapılan turun ardından otele geri dönülür.

3.Gün: İsteyenler ekstra düzenlenen Gozo Adası turuna katılabilirler. Cirkewwa limanından feribotla geçilen zamanın durduğu yemyeşil Gozo Adasında, Truva, Gladyatör, Game of Thrones gibi çok ünlü filmlerin çekildiği İç Deniz ve Mantar Kaya’sı görülür.Adanın UNESCO koruması altında ve kontrollü olarak ziyaret kabul eden Mavi Pencere olarak isimlendirilen açık denizde havanın durumuna göre mercanları görme şansı olmaktadır. Ayrıca, Adak kilisesi olan T’pino Kilisesi gezilip meşhur Gozo Peynirinin tadına bakılabilir. Öğlen yemeği için balıkçı kasabası olan Xelendi’ye geçilir. Yemekten sonra adanın başkenti Victoria Rabat’a geçilip dar sokaklarından yürüyüş yapılır. Mgarr limanından feribotla Comino adasına geçip Blue Lagoon filmin çekildiği plajda denizin tadı çıkarılır.

4.Gün: Serbest zamanda isteyenler ile Popeyes Village turu yapılır. Popeye Village’ye ulaştıktan sonra Temel Reis, Safinaz ve Kaba Sakalın şovları izlenip deniz manzarasında yemek yenilir. İsteyenleri deniz girebileceği bu turdan sonra otele dönülüp hazırlıklar yapıldıktan sonra havalimanına geçilip İstanbul’a dönülür. İstanbul’dan da yapılan İzmir yolculuğu ardından tur bitirilir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*