Maxi İtalya Turu Pegasus Havayolları ile Milano Gidiş Roma Dönüş

Ülkemizde faaliyet gösteren tur şirketleri tarafından düzenlenen Maxi İtalya turu için Pegasus Havayolları ile yapılan anlaşma gereği bu geziye katılan kişiler gidiş için Milano havalimanını dönüş için ise Roma havalimanını kullanmaktadır. Maxi İtalya turu sayesinde ülke içerisinde yer alan Milano, Roma gibi önemli kentler çok yakından görebilen kişiler ayrıca gidiş ve dönüşü Pegasus Havayolları ile yapmaktadır. Söz konusu gezi için yapılan ödemenin dışında herhangi bir ücret ödemeyecek olan kişiler sadece ekstra yapılan geziler için ve kişisel harcamalar için ödeme yapmak durumundadır. Bunun dışındaki konaklama, ulaşım ve yemek gibi harcamalar tur şirketi tarafından karşılanmaktadır.

Avrupa’nın en önemli ülkeleri arasında yer alan İtalya tarih boyunca çok büyük devletlerin merkezinde yer almıştır. Bu devletlerin başında gelen Roma İmparatorluğu yüzyıllar boyunca dünyaya hükmetmiştir. Bundan dolayı ülke içerisinde bu döneme ait çok sayıda tarihi eser bulunmaktadır. Söz konusu eserlerin bir kısmı günümüze gelmeyi başaramasa da bunu başaranlar insanların ilgisini çekmeyi başarmaktadır. Ayrıca yakın tarihte inşa edilen yapılarda oldukça ilgi çekmektedir. Bir Akdeniz ülkesi olan İtalya’da doğal oluşum ile meydana gelen güzellikler de bu gezi kapsamında yakından görülmekte ve insanlar bundan çok büyük bir keyif almaktadır. İstanbul’dan Pegasus Havayollarına ait olan uçak ile Milano’ya gelen kişiler burada yer alan Porto Romano, La Scala, La Galeria ve Duomo Meydanını görme fırsatı elde etmektedir. Ayrıca Milano dünyanın en önemli moda merkezlerinden bir tanesidir ve bu da kentte çok sayıda giyim mağazası bulunması anlamına gelmektedir. Geziye katılan kişiler buralardan da alışveriş yapma imkanı yakalamış olmaktadır.

Milano’dan sonra bir başka İtalyan kenti olan Venedik’e geçiş yapılmaktadır ki söz konusu şehrin büyük kısmı sular altında bulunmaktadır. Buna bağlı olarak da ulaşım gondollarla sağlanmaktadır. Gondol turu yapıldıktan sonra Floransa’ya geçilmektedir. Floransa içerisinde bulunan binaların mimari yapıları görenleri kendine hayran bırakmaktadır. Ayrıca tüm şehrin bu şekilde olması ayrı bir güzellik oluşturmaktadır. Buradan sonra da başkent Roma gezilmektedir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*