Ankara Hareketli Malta Turu

Ankara hareketli Malta turu için Kızılayda buluşma gerçekleştirilip Esenboğa Havalimanından İstanbula ulaşım sağlandıktan sonra check-in işlemleri ardından Atatürk Havalimanından tarifeli uçak seferi ile Malta uçuşu yapılır. Ankara hareketli Malta turu ilk olarak havalimanında bekleyen otobüsler vasıtası ile gidilen tekneleri ile meşhur bir balıkçı kasabası olan Marsaxlokkta verilen fotoğraf molası ile başlar. 1.Gün: Marsaxlokk kasabasından sonra varılan Valletta’ta panoramik şehir turu yapılır. 2.Gün: Kahvaltının ardından ekstra ücretle yapılacak olan üç şehirler turu vardır. Bu turda, Avrupa’nın üçüncü büyük kubbesine sahip Santa Maria Assunta Kilisesi ziyareti sonrasında Rabat’a geçilir. Rabat’ın eski başkenti Mdina’da, Casa Inguanez Malikânesi, Hükümet Sarayı, Kermelit Kilisesi, Katedral gezilip Fontenalla cafede kahve içilir. Kahveden sonra Malta tarihinin beşiği şövalyelerin yurdu Üç Şehir; Vittoriosa, Senglea ve Cospicua gezilir.

3.Gün: İsteyenler kahvaltıdan sonra isteyenler için serbest zaman, isteyenler için de belirli bir ücret karşılığında Gozo Adası turuna katılma zamanı olacaktır. Cirkewwa limanından hareket eden feribot ile Mgarr limanına ulaşılır. İlk olarak, bir ayağı denizde bir ayağı karada taş kemer Azure Window’u gezilip muhteşem güzellikteki fotoğraflar çekildikten sonra eskinin şapeli şimdinin büyük Adak kilisesi olan T’pino Kilisesi ziyaret edilir. Kilise ziyaretinden sonra Gozo Adasının meşhur olan keçiboynuzu pekmezi, Gozo Peyniri, bal, marmelat, zeytin ve zeytinyağının tadına bakılır. Öğle yemeği için enfes lezzetleriyle tavsiye edilen taze balıkları, kalamar ve jumbo karidesleriyle Xelendi’ye geçilip yemek yenir. Yemeğin ardından Gozo Adasının başkenti Victoria Rabat’a geçilir. Victoria Rabat’ta, St. George bazilikası görülüp dar sokaklarında yapılan yürüyüş sonrasında Mgarr Limanı’na geçerek Malta’ya dönülür.

4.Gün: Dönüş için bavullar hazırlanıp odalardan çıkardıktan sonra Malta’da serbest zaman verilir. İsteyenler için de ekstra ücret karşılığında Popeyes Village turu yapılmaktadır. Belirlenen saatle hareket eden otobüsler ile 1980’li yıllarda çekilen Temel Resi filminin mekanı olan Popoye Village’ye varılır. Burada bir taraftan köy gezilirken diğer taraftan da filmin karakterleri olan Safinaz, Temel Reis ve Kaba Sakal’ın şovları izlenir. Deniz manzaralı restoranda yenilen yemekten sonra şehir merkezine geri dönülür. Toplanan bavullar alındıktan sonra bilet, bagaj ve pasaport işlemleri ve kontrollerinin yapılması için havalimanına transfer sağlanır. Yapılan kontroller ve işlemlerin ardından tarifeli uçak seferi ile İstanbul’a uçulur. İstanbul’a varış sonrası tekrar Ankara uçağına binilip Ankara’ya varılır. Bekleyen otobüsler ile yolculuğun başlangıç noktası olan Kızılay’a geçilerek tur sonlandırılır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*