Maxi Benelüx Paris Turu Türk Havayolları İle (CDG – LUX)

Paris inişli ve Lüksemburg kalkışlı olarak Türk Hava Yolları uçuşlarıyla planlanan maxi turlar ile Benelüx ülkelerinin birbirinden güzel ve eşsiz mekanlarını gezme fırsatını kaçırmayın. Paris’ten başlayarak Belçika, Hollanda ve Lüksemburg’dan oluşan Benelüks ülkelerini kapsayan turların Düsseldorf ve Köln gibi yerlerin gezilmesi Almanya ayağını oluşturmaktadır. Baharın ve yazın bir başka hissedildiği konseptte gezilecek yerlere ayıracağınız zaman göre 8 güne kadar uzayan programlar yapılabilir. Tatile çıkmak isteyip de gideceği güzergahı belirleyememiş olanların hiç tereddüt etmeden katılabilecekleri harika bir tur. İstanbul Atatürk Havalimanında başlayıp yine burada sona eren 8 günlük bir program örneğini incelemenize sunuyoruz.

Birinci gün Atatürk Havalimanından hareket eden Türk Hava Yolları uçağı ile yaklaşık 3 saat 40 dakika süren direk yolculuk ile Paris’e uçuluyor. Panoramik şehir turu yapmak için sizi bekleyen otobüslerle Tuilleries bahçesi, Zafer takı, Eyfel kulesi, Opera binası ve meydanı, Concorde meydanı, Napolyon’un mezarı, Louvre müzesi ve daha birçok ünlü mekan gezilir. İkinci gün tam zamanlı olarak serbest etkinlikler yapabilir şehri bağımsız bir şekilde gezebilir, dünyaca tanınan Champ Elysées alışveriş caddesinde zaman geçirebilirsiniz. Bugün için ikinci bir alternatif olarak Siene nehri ve Paris ikonları turuna katılabilirsiniz. 3 üncü gün Disneyland, Louvre ve Versailles turu ya da Louvre ve Noter Damme Katedrali turlarından birine katışabilirsiniz. Çocukları ile seyahat edenler için elbette çift park Disneylend turu daha cazip görünmektedir.

Dördüncü gün sabah erken saatte Brüksel gezisi için hareket edilir. Kraliyet sarayı, borsa binası, Brugge gezisi yapılabilecek etkinliklerin başlıcalarıdır. 5 ve 6 ncı günlerde Amsterdam gezilir. Dam meydanı, çiçek pazarı, Kraliyet sarayı ve elmas fabrikası gezilecek yerler arasında dikkat çekerken Marken, Volendam ve Lahey başlı başına gezilmesi gereken yerler olarak karşınıza çıkmaktadır. Amsterdam’a kadar gitmişken kırmızı fener sokağını görmeden gelirseniz geziniz eksik kalmış olur. 7 ncü gün Rehn nehri, Gotik katedrali ve alışveriş caddeleri gezisi için Köln’e ve Petrus vadisi, old town, katedral ve dükler sarayını görmek için Lüksemburg gezilerek ertesi gün İstanbul’a dönüş yapılır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*