Portekiz – Endülüs Turu

Dünyanın en güzel bölgelerinden bir tanesi olan İber Yarımadasında birden fazla ülke bulunmakta ve bunlar arasında yer alan Portekiz ile İspanya gibi ülkelerde bulunan Endülüs bölgesi için farklı turlar yapılmaktadır. Endülüs turu adı verilen gezilerde hem İspanya hem de Portekiz içerisinde yer alan ülkelerdeki önemli merkezler gezilmekte ve insanlar bundan çok büyük keyif almaktadır. Ülkemizden de çok sayıda insan söz konusu gezilere katılmakta ve bu yönde çok ciddi bir talep olduğundan dolayı tur şirketleri farklı alternatifler hazırlamaktadır. Özellikle Endülüs bölgelerinde yer alan eserlerin ülkemizdeki eserlere benzemesi ve insanların kendinden bir şeyler bulması söz konusu geziye katılımın temel sebepleri arasında gösterilmektedir.

Düzenlenen gezilerde öncelikle kişiler İstanbul’dan Portekiz’in Porto kentinde bulunan havalimanına gelmektedir. Portekiz’in en önemli ilk üç kentinden birisi olarak kabul edilen Porto’da görevliler tarafından karşılanan kişiler önce otellerine yerleştirilmektedir. Bu gezide kişiler genellikle 3 ya da 4 yıldızlı otellerde konaklamakta ve buralarda sadece sabah kahvaltıları verilmektedir. Diğer zamanlarda insanlar farklı yerlerde olduğundan dolayı buralardaki restoranlardan yemek yeme durumundadır. Porto içerisinde yer alan Douro Nehri, Sao Bento tren istasyonu, Ponte de Lous Köprüsü, Se Katedrali (Porto Katedrali), House Of ThePrince ve Sao Francisco Kilisesi gibi önemli yerler ilk ziyaret edilmektedir. Panoramik olarak yapılan tur sayesinde buraların tamamı görülmekte ve insanlar daha sonra dinlenmek için otellerine çekilmektedir. Otellerinde iyi bir şekilde dinlenen kişilere ertesi gün serbest zaman verilmektedir.

Porto’dan sonra ülkenin başkenti olan Lizbon’a geçilmekte ve burada otele yerleşildikten sonra burada da panoramik şehir turu yapmaktadır. Bu kapsamda da Eduardo parkı, Libardede meydanı gibi yerler ziyaret edilmektedir. Buradan sonra ise İspanya sınırlarına geçiş yapılmakta ve ilk olarak Sevilla kenti gezilmektedir. Endülüs bölgesi içerisinde yer alan şehir içerisinde çok eski dönemlerden kalma farklı eserler yer almakta ve bunların bir kısmında İslam mimarisinin kullanıldığı görülmektedir. Sevilla’dan sonra ise aynı şekilde önce Granada daha sonra ise Malaga gezilmekte ve tur tamamlanmaktadır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*