Çekya Polonya Slovakya Turları 2018 THY ile Bahar Yaz Dönemi

Özellikle bahar yaz dönemi insanların farklı yerlere gitme isteği duydukları zamanların başında gelmesinden dolayı tur şirketleri tarafından 2018 yılın söz konusu dönemlerinde Çekya Slovakya Polonya turları düzenlenmekte ve insanlar bu tür gezilere katıldıklarında ülkemizin en büyük hava yolu şirketi olan THY ile buralara gitmektedir. Bahar yaz döneminden havaların diğer dönemlere göre çok daha güzel olmasından dolayı insanlar farklı yerlere giderek buraları görmek istemesi, tur şirketlerinin bu yöndeki talebi karşılamak için Avrupa’nın önemli ülkelerine geziler düzenlenmesine neden olmaktadır. Şirketler tarafından gezilerin düzenlendiği ülkelerin en önemli özelliklerinden bir tanesi buraların baharları ve yazları çok daha güzel olmasıdır.

Bu geziye katılan kişilerin uçak saatinden en az 2 saat 30 dakika önce İstanbul Atatürk Havalimanı dış hatlar terminal binası içerisine gelmesi ve tur lideriyle buluşması gerekmektedir. Daha sonra ise THY uçağı ile Çekya başkenti olan Prag’a hareket edilmektedir. Bilindiği gibi Çek Cumhuriyeti yakın zamanda ülkenin adını değiştirmiş ve Çekya olduğunu açıklamıştır. Prag’a iniş yapan yolcuları burada bulunan görevliler karşılamakta ve otele götürmektedir. Otele yerleşen yolcular kısa bir dinlenmenin ardından kenti gezmeye başlamaktadır. Prag içerisinde farklı dönemlere ait eserler bulunmakta ve bu da yapılarda kullanılan mimarinin farklı olmasına neden olmaktadır. Söz konusu durum şehre ciddi bir zenginlik katarken katılımcıların da yoğun ilgisini çekmektedir. Neo-gotik ve barok tarzdaki binaların sayısının fazla olması görsel bir zenginlik oluşturmaktadır. Loretta Kilisesi, Astronomik Saat Kulesi, Şehir Meydanı ve St. Vidüs Katedrali gibi yerler yoğun ilgi görmektedir.

Prag’da diğer günde ise farklı mini turlar yapılmakta ve insanlar ekstra ücret ödeyerek bunlara katılabilmektedir. Bunlardan bir tanesi Karlov Vary Kültür & Alışveriş gezisi diğeri ise Ortaçağ eğlencesi ve yemeğidir. Söz konusu etkinliklerle günü tamamlayan kişiler ertesi gün Wroclaw’a orada da bir gün geçirdikten sonra Varşova’ya geçmektedir. Özellikle Varşova’da bulunan tarihi yapılar insanlar tarafından çok beğenilmektedir. Buradan da sırasıyla Krakow, Kosice ve İstanbul’a geçilmekte ve gezi sona ermektedir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*