İstanbul Hareketli Malta Turları

Sicilyanın güneyinde sevimli bir ada ülkesi Malta turları özellikle dil eğitimi almak isteyenleri gözdesi olup yaz aylarının en sevilen adreslerinden biri olmaktadır ki ülkemizden de en çok İstanbul hareketli olarak yapılmaktadır. Malta turları zengin kültürü ve doğal güzellikleri ile turistlerin çokça dikkatini çekmekte olup İstanbul hareketli olanlar Atatürk Havalimanının Dış Hatlar terminalinden gerçekleştirilmektedir.

1. Gün: Sabah saat 08.05’te TK1369 sefer sayılı tarifeli uçağın havalanması ile başlamaktadır. Malta’ya doğru havalanan uçak yerel saat ile Malta Havalimanı’na iniş yapmaktadır. Havalimanından transfer otobüsleri otele geçip biraz dinlendikten sonra şehir turuna geçilir. Şehri keşfetmek için öncelik şövalyelerin yurdu ve Malta tarihinin beşiği unvanını almış Üç Şehirlere verilmelidir. Üç Şehirler olarak isimlendirilen Vittoriosa,Senglea ve Cospicua’yı gezerek şehir turuna başlanır.

2.Gün: Otelde yapılan kahvaltının ardından şehri keşfetmek için bütün gün serbest zaman verilmektedir. Arzu edenler Cumbalı evleri ile meşhur Malta’nın en eski şehri olan Rabat’a gidebilir. Rabat’ın dar sokaklarında yapılan nostaljik yürüyüş sonrasında eski başkent Mdina’ya geçilir. Mdina’da turunda, Kermelit Kilisesi, Hükümet Sarayı ve katedral ziyaret edilir. Akşam yemeği için Akdeniz mutfağının klasiklerinden olan deniz ürünlerinin en lezzetli halleri ile ikram edildiği yerel restoranlar tercih edilir.

3.Gün: Kahvaltı sonrasından isteyen şehirde serbest zamanı değerlendirirken isteyenlerde yarım saatlik mesafede bulunan Gozo Adasına gidebilir. Feribotla yapılan yarım saatlik yolculuk sonrasında varılan Malta Cumhuriyetinin ikinci büyük adası olan Gozo Adasında bulunan Loretto Meryem Ana Kilisesi gezilir. Buradan Başkent Victoria’ya geçilip Meryem Ana Katedrali de görülebilir.

4.Gün: Gece konaklanan otelde alınan sabah kahvaltısının ardından çıkış işlemleri yapılıp otelden ayrılış gerçekleştirilir. Uçağın kalkış saatinden en az üç saat önce havalimanında olacak şekilde ayarlanarak serbest zaman verilir. Havalimanına gerçekleştirilen transfer sonrasında pasaport, bagaj ve bilet işlemleri ve kontrolleri yapılır.

İşlemler ardından saat 18.55 veya saat 20.15 uçağı ile İstanbul’a geri dönülerek tur sonlandırılır. 249 Euro’dan başlayan fiyatlarla 3 gece 4 gün süren tura dahil olan ücretler:

• İstanbul-Malta, Malta-İstanbul arasındaki ekonomi sınıfı uçak biletleri
• Tur tarafından belirlenmiş hoteldeki odada 3 gece konaklama, 4 gün kahvaltı
• Havaalanı vergisi ve hizmet bedeli
• Mesleki sorumluluk sigortası olan Zorunlu Seyahat Sigortası
• Türkçe tur rehberlik hizmetleri

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*