Berlin Prag Viyana Budapeşte Kosice Turu

7 gece 8 gün sürecek olan Berlin Prag Viyana Budapeşte Kosice turu ilk varış noktası Berline uçmak için Atatürk Havalimanında buluşup bilet ve pasaport işlemlerinin ardından tarifeli sefer ile sabah saatlerinde uçuş gerçekleştirilir. Berlin Prag Viyana Budapeşte Kosice turu ilk gününde havalimanında bekleyen transfer otobüsleri ile Berlin panoramik şehir turu yapılır. 1. Gün: Berlin’in Batı bölümünde, Gedachtniss Kirche, Kurfürstendamm, Reichstag, Tiergarten, Brandenburg Kapısı, Kreuzberg, Postdamer Platz ve Gemaldegalerie gezilir. Ardından Doğu Berlin’de, Nikolaiviertel, East Side Galerie, Unter den Linden, Alexanderplatz gibi önemli noktaları gezildikten sonra dinlenmek, yerleşmek için otele geçilir. Günün akşamında isteyenler şehirde serbest zamanı değerlendirebilir, dileyenler de ekstra Spree nehrinde tekne gezisine katılabilirler.

2.Gün: Kahvaltıdan sonra başlayan Prag yolculuğunda yol üzerinde bulunan Dresden turuna isteyenler katılabilirler. Şehirlerarası otobüsler ulaşılan kentte yapılan panoramik şehir turunda, Başbakanlık Binası, Karlova Caddesi, Charles Köprüsü, Astrolojik Saat, Paris Caddesi, Vaslavske Bulvarı ve Mustek Meydanı görülür. Akşamında isteyenler ekstra ücret karşılığında Vltava nehrinde yemekli tekne gezisine katılabilirler. 3.Gün: Arzu edenler Prag şehrinde rahatça gezmek ve alışveriş yapmak için serbest gezebilecekleri gibi isteyenler de ekstra yapılan öğle yemekli Karlovy Vary turuna ve akşam yapılacak Ortaçağ Gecesi turuna katılabilirler. 4.Gün: Kahvaltı sonrasında başlayan yolculukta Viyana yolu üzerinde bulunan Cesky Krumlov turu ekstra ücretle yapılmaktadır. Viyana’ya vardıktan sonra yapılan şehir turunda, Parlamento Binası, Sanat Tarihi Müzesi, Belediye Binası, Opera Binası, Hof Theatre, Votiv Kilisesi, Maria Teresa Meydanı gezildikten sonra akşamında isteyenler Grinzig turuna katılabilir.

5.Gün: Viyana’dan Budapeste’ye geçerken arzu edenler ekstra ücretli Bratislava şehir turunu yapabilirler.Budapeşte’de, Buda Kalesi, Mathias Kilisesi, Elizabeth Köprüsü, Andrassy Caddesi, Opera, Parlamento, Zincirli Köprü, Kahramanlar Meydanı gezilir. İsteyen akşam ekstra Çigan Gecesi turuna katılabilir. 6. Gün: İsteyenler Budapeşte’de serbest zaman hakkını kullanabilirken isteyenler de ekstra tam günlük Esztergom, Visegrad ve Szentendre gezisinden faydalanabilirler. Akşamında da ekstra Tuna nehrinde tekne gezisi yapılabilir. 7.Gün: Kahvaltının ardından Budapeşte’de biraz daha zaman geçirip Polonya-Slovakya-Ukrayna sınırında kurulmuş Kosice’ye doğru hareket edilir. Varışın ardından otele geçilip serbest zaman verilir. 8.Gün: Alman tüccarlarının uğrak yeri, Doğu Slovakya’nın ekonomik, kültürel merkezi ve Macaristan-Osmanlı savaşının savunma kalesi Kosice panoramik turu yapılır. Turda, St. Elizabeth Katedrali, St. Michel Şapeli, Slovakya Anayasa Mahkemesi, Lecova Evi görüldükten sonra havalimanına geçilip İstanbul’a dönülür.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*