İzmir Çıkışlı Hollanda Turu

Ülkemizin turizm merkezlerinden olan İzmir şehrinden bir Avrupa Birliği üyesi olan Hollanda ülkesinin başkenti Amsterdama çeşitli fırsat ve avantajlarla birlikte birçok seçenek arasından birini seçerek tatilinizi yapabilirsiniz. İzmirden düzenlenen çeşitli turlar arasından isteğinize göre seçeceğiniz Hollanda turu paketi ile birlikte tatilinizi bu güzel Avrupa şehrinde geçirme fırsatını yakalayabilirsiniz. İzmir çıkışlı Hollanda gibi ülkelere Avrupa turları sayesinde gittiğiniz ülkelerin farklı kültürlerle, farklı dillerle tanışmanın yanı sıra gittiğiniz ülkenin kendine has yemek kültürünü tanımanız, bu yemeklerden tatmanız ve farklı insanlarla tanışma imkânı bulabilirsiniz. Avrupa’nın tarih kokan dokusunu gittiğiniz tur sayesinde duyabilir, bunun yanında modern yapıları inceleme fırsatı bulabilir, çeşitli müze ve çeşme gibi yerleri de gezip görme imkânı bulabilirsiniz.

İzmir çıkışlı olarak başkent Amsterdam’a gidebilirsiniz. Toleranslar ülkesi olan adlandırılan Hollanda’yı ziyaret etmek insanlar için ufuk açıcı olabilmektedir. Ortalama olarak 249€ ile 749€ arasında değişmekte olan tur fiyatları arasında cebinize uygun olarak bir turu seçebilirsiniz. Bu turlarda kalınacak gün sayısı değişmekle beraber, kalınan yerin kalitesi ve gezilip görülecek yerlerin sayısı da tur fiyatını etkileyen faktörlerdendir. İzmir çıkışlı Hollanda turları içerisinde genellikle ilk gün gezilen yerler arasında Kırmızı Fener Sokağı, Kraliyet Sarayı, Rembrantplein, Leidseplein, Dam Meydanı gibi yerler gezilmektedir. Bu turistik mekânlar gezildikten sonra genelde gezme, alışveriş zamanı gibi serbest vakitler tanınmaktadır. Günün sonunda ise tur programında bulunan otele gidilmektedir.

Turlar içerisinde Amsterdam Kanal Turları yapılabilmekle beraber, isteyen kişiler bu gibi turlara katılabilmektedirler. Elmas Fabrikası, meşhur Hollanda Peynirlerinin yapıldığı peynir fabrikalarına gidilebilmektedir. Hollanda da öğlen yemekleri içerisinde sıkça tercih edilen meşhur Harin Balığı’nı tadabilirsiniz. Gezilebilecek yerler olarak bunların yanı sıra mavi porselenleri ile dünyaya nam salmış olan Delft şehrini ziyaret edebilirsiniz. Bundan başka Rotterdam şehrine gidilebilir ve ülkenin ticaret merkezi olan Rotterdam şehrinde bir ufak gezi yapılabilir. Rotterdam şehri içerisinde Ren Nehri gezilebilir, kenarında çok güzel fotoğraflar çekilebilir. Bunun yanı sıra Hollanda’nın eski başkenti Den Haag’da Mesdag Panorama Müzesi gezilebilir, 1880’li yıllara kadar gerilere gidebilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*