Madrid 2 Gece 3 Gün Pegasus 2 Gece

İber yarımadasının tam ortasında yer alan Madrid şehrini daha yakından görmek isteyen turistler için ülkemizde faaliyet gösteren tur şirketleri tarafından 2 gece 3 gün sürecek geziler hazırlanmakta ve insanlar söz konusu gezilere Pegasus Havayolları ile gitme fırsatını elde etmektedir. Dünyanın birçok noktasına yapmış olduğu direkt seferlerle bilinen Pegasus, Madrid turuna katılarak burayı çok daha yakından görmek isteyen kişileri de buraya getirmekte ve gezinin sonunda yine buradan alarak İstanbul’a konforlu bir şekilde dönmelerini sağlamaktadır. İspanya’nın başkenti olan Madrid yıl içerisinde çok sayıda turisti konuk etmekte ve buraya gelen insanlar hem İspanyol kültürünü daha yakından görme fırsatı elde etmekte hem de çok sayıda tarihi yapıyı daha yakından görebilmektedir.

Yapılan gezide katılımcılar şehir içerisinde yer alan 3 ya da 4 yıldızlı otellerden bir tanesinde konaklama imkanı bulmakta ve burada katılımcılara kahvaltı verilmektedir. Diğer öğünlerin vakitlerinde otel dışında olacak olan katılımcılar bundan dolayı öğle ve akşam yemeklerini dışarıdaki restoranlarda yemektedir. Bunun dışında ulaşım ve transfer ücretleri şirket tarafından karşılandığından dolayı katılımcıların bunlara ücret ödemesine gerek yoktur. Dünyanın en eski kentlerinden bir tanesi olarak kabul edilen Madrid içerisinde hem tarihi hem de doğal zenginlikler bulunmakta ve söz konusu zenginlikleri yakından gören kişiler çok büyük bir keyif almaktadır.

Madrid içerisinde çok sayıda gezilecek yer bulunsa da bunlardan bazıları biraz daha öne çıkmaktadır. Şehrin nüfusu 3 milyondan fazla olmasına rağmen özellikle yaz aylarında bu sayı çok daha fazla olmaktadır. Gelen turistlerin ilk adreslerinden bir tanesi Puerta Del Sol adı verilen yerdir. Şehrin simgesi durumunda olan meydanda zaman zaman farklı kutlamalar da yapılmaktadır. Bunun dışındaki bir diğer önemli nokta ise Plaza Mayor’dur ki burası II. Philip’in sarayını kent merkezine taşımasından sonra inşa edilmiştir. Devasa bir yapıya sahip olan bu tarihi bina yıl içinde çok sayıda insan tarafından ziyaret edilmektedir. Madrid içerisinde yer alan diğer önemli noktalarda ziyaret edildikten tatilciler İstanbul’a dönmektedir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*