Türk Havayolları İle Roma Gidiş Nice Dönüş

Tur şirketleri ile Türk Havayolları arasında yapılan anlaşma gereğince İtalya Fransa turuna katılan kişiler gidiş için Roma içerisinde bulunan havalimanını kullanırken dönüş için ise ünlü Fransız kenti Nice içinde yer alan havaalanını kullanmaktadır. İtalya Fransa turu insanların büyük ilgisini çekmekte ve söz konusu gezi kapsamında çok sayıda kent yakından görülmektedir. İstanbul Atatürk Havalimanından başlayan gezi için katılımcıların ekstra ücret ödemesi yapmasına gerek yoktur ve konaklama, yemek, ulaşım gibi temel ihtiyaçları tur şirketleri finanse etmektedir. Katılımcılar sadece kişisel harcamalarını ve ekstra gezileri karşılamaktadır. İstanbul’dan başlayan yolculukta insanlar Roma’da 2 gece, Floransa’da 2 gece, Venedik’te 1 gece, Milano’da 1 gece ve Nice’te 1 gece konaklamaktadır.

İstanbul’dan kalkan THY uçağı ile Roma’ya gelen kişiler buradaki görevliler tarafından karşılanmakta ve konaklama yapacakları otele götürülmektedir. Otelde bir süre dinlenen kişiler daha sonra Roma’nın güzelliklerini görmeye başlamaktadır. Roma İmparatorluğu gibi çok büyük bir devletin başkentliğini yapmış olan kentte çok sayıda tarihi yapı bulunmaktadır. Söz konusu yapılardan San Pietro Meydanı, Kolezyum, Aşıklar Çeşmesi, Emmanuele Anıtı gibi yerler ziyaret edilmektedir. Ertesi gün ise kişilere serbest zaman verilmekte ve isteyenler şehri kendileri gezerken isteyen kişiler düzenlenen Siena gezisine katılmaktadır. Roma’daki 2 gün genel olarak bu şekilde geçtikten sonra tatilciler Floransa’ya geçmektedir.

Floransa özellikle Rönesans döneminde oynamış olduğu rol ile bilinmekte ve şehre bu dönemde yapılan bazı binalar halen önemini korumaktadır. Farklı bir mimariye sahip olan kent insanları kendine adeta hayran bırakmaktadır. Floransa’daki yapılar ziyaret edildikten sonra ise Venedik’e gelinmektedir. Venedik içerisinde yer alan Rialto Köprüsü, Tövbe Köprüsü, Saat Kulesi ve San Marco Meydanı gibi yerler ziyaret edilmektedir. Ayrıca burada gondol turuna da katılan tatilciler keyifli zamanlar geçirmektedir. Buradan sonra da Milano’ya geçilmekte ve bu esnada Como gölü ziyaret edilmektedir. Milano’dan sonra ise İtalya sınırlarından çıkılarak Fransa’ya geçilmektedir. Nice kenti içerisinde yer alan Massena Meydanı, Çiçek pazarı ve Nice Limanı gibi yerler ziyaret edilerek gezi tamamlanmaktadır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*