19 Mayıs Özel Çekya Polonya Slovakya Turları

Ülkemizdeki bayramlardan bir tanesi olan 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramını farklı bir yerde geçirmek isteyen kişiler için 19 Mayıs Özel Çekya Polonya Slovakya Turları tur şirketleri tarafından 2018 yılında düzenlemekte ve isteyen kişiler söz konusu turlara katıldıklarında THY uçağı ile seyahat ederek buralara gitmektedir. Avrupa’nın önemli ülkeleri arasında yer alan Çekya, Polonya ve Slovakya içerisinde çok sayıda tarihi ve turistik mekan bulunmakta olup yıl içerisinde düzenlenen özel geziler sayesinde insanlar burayı daha yakından görebilmektedir. Ayrıca söz konusu ülkeler içerisinde yer alan kentlerin kültürleri tanınmakta ve aynı zamanda buradaki yöresel lezzetler tadılmaktadır.

Yukarıda bahsedilen geziye katılan kişiler ücretlerini ödedikten sonra diğer masraflar için herhangi bir ödeme yapmamaktadır. Yol için alınan uçak biletleri, diğer transferler, konaklama, sabah kahvaltıları, zorunlu sigorta ve Türkçe rehber hizmeti tamamen ücretsiz olarak verilmektedir. İnsanlar öğle ve akşam yemekleri ile kişisel harcamalarını finanse etmek durumundadır. İstanbul Atatürk Havalimanından binilen Türk Hava Yollarına ait uçak ile öncelikle Çekya’nın başkenti olan Prag’a geçilmektedir. Prag’da konaklama yapılacak otele geçildikten sonra panoramik şehir turuna katılan yolcular burada yer alan önemli yapıların yakından görmektedir. Kent içerisinde Cumhurbaşkanı Sarayı, Kale Bölgesi, Charles Köprüsü, eski şehir meydanı ve Astronomik Saat Kulesi gibi yerler ziyaret edilmektedir. Bu yapıların bazılarında barok döneminin izleri görülürken bazılarında ise gotik tarzı mimari bulunmaktadır.

Gezinin ikinci günü de Prag’da geçmekte ve katılımcılara serbest zaman verilmektedir. Ayrıca isteyen kişiler ekstra ücret ödemek koşulu ile farklı mini gezintilere katılabilmektedir. Buradan sonra Polonya’ya geçiş yapılmakta ve burada önce Wroclaw’a ardından da Varşova’ya geçilmektedir. Her iki şehirde de geziler yapılmakta ve insanlar buraları daha yakından görmektedir. Varşova’nın daha eski bir kent olması burada daha fazla tarihi yapı olması anlamına gelmektedir. Varşova’dan sonra ise Polonya’nın bir diğer önemli şehri olan Krakow’a geçilmektedir. Krakow’dan sonra ise Kosice kentine geçilmekte ve burası da görülmektedir. Daha sonra ise THY uçağı ile İstanbul’a dönülmektedir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*