Ankara Çıkışlı Hollanda Turu

Ankara Esenboğa Havalimanından hareket ederek Amsterdam ve Rotterdam başta olmak üzere Hollanda içindeki doğal ve tarihi güzellikleri görme fırsatını ve buralarda yaşayacağınız unutulmaz zamanların tadını siz de yakalayın. Dam meydanından Erasmus köprüsüne, Kraliyet sarayından küp şeklindeki evlerine, çiçek pazarından elmas fabrikasına kadar gezilip görülebilecek pek çok yeri keşfe hazır mısınız? Dev bir çiftliği andıran Hollanda dünyaya kendi geliştirdiği son derece verimli büyükbaş hayvanlarını pazarlarken aynı zamanda envai çeşit süt ürününün de satışını gerçekleştirmektedir. Volendam, Delft, Marken, Gouda, Lahey ve Amsterdam gezi boyunca özellikle görülmesi gereken yerler olarak karşınızda durmaktadır. Oralara kadar gitmişken kırmızı fener sokağını görmeden dönmeyin tavsiyesini daha önce bu tura katılan arkadaşlarınızdan sık sık duyduğunuza eminiz. Artık siz de bu gezi sonrasında aynı tavsiyede bulunacaksınız.

Yaklaşık 4 saat 45 dakika süren direk uçuş sonrasında Amsterdam’a iniş yaparak geziye başlayabilirsiniz. Şehri panoramik olarak turlayıp Dam meydanı, Kraliyet sarayı, Leidseplein, Rembrandplein, kırmızı fener sokağını görüp buralarda bol bol fotoğraf çekimi gerçekleştirilebilir. Brugge kentinde ortaçağda yaşadığınız hissi veren pazar yerini gezebilir, ünlü dantel ve goblenlerini satın alabilir, Belfry kulesinden panoramik olarak manzarayı seyredip şehri kuşbakışı olarak seyredebilirsiniz. Yaklaşık 100 € bir bedel karşılığında Brugge turuna katılabileceğiniz gibi serbest olarak şehrin farklı köşelerini kiralayacağınız bisiklet ile ya da diğer başka yollarla turlayabilirsiniz.

Peynirleri, ünlü gofretleri ve mumları ile tanına Gouda’da alışverişin tadına doyum olmaz. Bisiklet dostu olan Rotterdam en modern şehirlerden birisidir. Delfshaven bölgesinde düzenlenen karnaval ve festivallere katılabilir, Dali ve Van Gogh gibi ustaların eserlerini Van Beuningen Müzesinde ziyaret edebilirsiniz. Hollanda’nın en büyük üniversitesinin de bulunduğu Utrecht gezilip görülmesi gereken yerlerin başında gelmektedir. Ren nehri üzerinden gerçekleştirilen yolculuklar ile şehrin her yanına ulaşılabiliyor. 200 yıllık geçmişe sahip olan Saint Martin Gotik Katedrali mutlaka görülmesi gerekenler arasında yerini korumaktadır. Sn Peter kilisesi ve muhteşem manzaralı kanala bakan evleri, eski yel değirmenleri ve ahşap köprüleri ile ziyaretçilerini bekleyen yerlerden birisi de Leiden’dir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*