Lizbon’a 3 Gece Tatil Fırsatı

İber yarımadasında yer alan Lizbon’a 3 Gece Tatil Fırsatı yakalayarak bu güzel ülkelerden bir tanesi olan Portekiz içerisindeki Lizbon yıl içerisinde dünyanın hemen her yerinden olduğu gibi ülkemizden de çok sayıda turist almakta ve ülkemizden giden kişiler genellikle tur şirketlerinin 2018 yılına özel olarak hazırladığı 3 gece süren turlarla buraya gelmektedir. Portekiz’in aynı zamanda başkenti olan Lizbon’a yapılan gezilerde insanlar 3 gece 4 gün boyunca şehir içerisinde yer alan önemli noktaları yakından görebildiği gibi ayrıca bölgeye ait olan kültürü de tanıma fırsatı yakalamaktadır. Buraya yapılan geziler için ödenecek olan ücret kapsamında ulaşım, konaklama gibi hizmetler verilmektedir. Konaklama yapılan otelde sadece kahvaltı verilmekte ve insanlar bunun dışındaki yemeklerini Portekiz restoranlarında yemek durumundadır. Restoranlara ödemeleri de kişilerin kendisi yapmaktadır.

Yapılacak tur kapsamında verilecek hizmetler arasında Türkçe rehber desteği de bulunmakta ve bu destek sayesinde insanlar Lizbon içerisinde yer alan önemli noktaların hikayelerini de öğrenebilme fırsatı yakalamaktadır ki söz konusu durum son derece önemlidir. İstanbul’dan başlayan yolculukta Lizbon’a gelen yolcular buradaki görevliler tarafından karşılanmakta ve daha sonra da kalacakları otele götürülmektedir. Otele yerleşen kişiler daha sonra ise şehir içerisinde yer alan güzellikleri gezmeye başlamaktadır. Bu kapsamda Alfama Semti, Jorge Kalesi, Eduardo Parkı, Docas ve Belem ziyaret edilmektedir. Burada bulunan yerlerin bazıları çok uzun zaman önce yapılmasına rağmen halen ayaktadır. Bunun dışında yakın zamanda yapılmış olan ve farklı mimarisi ile dikkat çeken yapılarda bulunmaktadır.

İlk günde şehir tamamen gezilmekte ve diğer günlerde ise kişilere serbest zaman verilmektedir. Serbest zaman içerisinde insanlar buradaki önemli mağazalardan alışveriş yapma fırsatı yakaladığı gibi moda anlamında da ülkenin tarzı hakkında fikir sahibi olmaktadır. Bunun dışında ekstra gezintiler yapılmakta ve insanlar bunlara katılmak suretiyle de zamanlarını değerlendirebilmektedir. İkinci gün Obidos, Nazara, Fatima gibi yerleri içerisinde alan bir gezi yapılırken diğer gün ise Porto gezisi yapılmaktadır. Gün içinde böyle özel noktalara gidilirken geceleri ise ayrı etkinlikler yapılmaktadır. 3 gece sonunda tur sona ermekte ve daha sonra İstanbul’a dönülmektedir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*